Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 21 Guests are viewing this topic.

rezin

Se poate să nu le fi avut.

NicolaeG

#8641
Quote from: captiva on December 30, 2023, 03:08:29 PMCâteva poze, nu prea grozave

Îmi place ca s-au plantat copaci pe spațiul verde de la parcări. Este o zonă fără umbră, pe viitor acești copaci vor face umbră celor care fac pauză spre mare.

danutzu_1069

La cum si unde sunt plantati copacii.... nu prea o sa faca umbra, vorbesc de parcarea Sud...
Scaparea este cu panourile fono.... alea chiar fac umbra... desigur, in functie de ora si luna...  ;)

GIV

Quote from: Ionut on December 30, 2023, 12:34:26 PMAm fost live.
Cu telefon căzut și sunat în timpul live-ului.  :lol:  :lol:  :lol:
Speram ca grecii de la aktor sa termine lotul la sfârșitul anului 2024 sa scoatem traficul de tranzit din București...sa nu mai avem  camioanele și autocarele de China  :lol:  :lol:  am ras puțin  :lol:

Ionut

M-am lăsat dus de val puțin. :lol:

Nu mai pot frate... prea mulți ani de monitorizare. Prea puține realizări. După atâta amar de vreme, FMM cu camioanele vieții din China! Sper că n-a luat-o cineva în serios. :lol:

GIV

@Ionut e omenesc.. mai trebuie sa ne descrețim frunțile după tonele de minciuni din partea politicienilor. Mi s a făcut rău când am văzut pe feroviar extensiile la contract acceptate de CFR.

Ionut

Oricum, v-am promis, mă mut cu cortul la Aktor. Nici nu concep să nu termine în 2024. Le fac live cu camioanele din China la 2-3 săptămâni dacă e nevoie.


Voicu

Nu știu de ce vă plac chestiile alea de inox, fără întreținere ajung să arate ca naiba după câteva luni...
Iar joncțiunea cu DN6 nu pare terminată, lipsesc parapeți... Sau rămâne așa?

Cetatean

De ani de zile spun despre mobilierul din spatiile service,gari ca trebuie sa fie din beton,inox etc. Antivandalism.

nedcatalin

Mie parapetele mi s-a parut low cost, fata de cel de la pasajele Oltentei si Berceni de pe CB. Pe de alta parte, asa e si pe AO Nord.. asta e..

pasa_andrei

Am ras putin Ionut cu camioanele chinezesti  :lol:  :lol:  :lol: , chiar ma gandeam cand am vazut unu ultima data.

raulbogdan23

O idee foarte buna ce se poate implementa si prin alte noduri, parapeti cu role (A0 nod DN5).

Ar merge peste tot unde avem mai mult de 2 benzi pe sens pentru delimitare.

cosss

Planeitatea mai buna este rezultatul  terasamentului realizat integral din piatra? Poate se comporta mai bine decât pământul, nu știu. Sau a fost compactat mai bine? Sau ambele 😅

carutasul

a fost compactat (prea) multă vreme :)
Nu știu exact, eu am avut și o impresie de aderență mai bună decât pe alte șosele, o mai ține și de rețeta de asfalt... și poate a fost doar o impresie, nu știu.