Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

shogom

Oare e ok temperatura pentru asternut asfalt? Azi nu cred ca au fost peste 3-4 grade.

carutasul

Bine vorba n-o sfârșii și apăru filmarea lui ADonde Next pe youtube :) ; acolo se vede că cel puțin pe lotul 2 au deschis circulația pe supratraversări peste tot (chiar dacă la drumurile agricole se merge pe beton, la DC20 am tot pozat cred că din septembrie până acum s-a mers așa deci nu cred că e un impediment, în plus mai au o grămadă de parapeți de pus, nu văd să termine anul ăsta (deși am văzut că merge repede) dar probabil pot să facă marcaje și să se circule în regim de DN până le termină; rămâne Berceniul fără de care nu se poate cu nici un chip  și parcă mai era măcar un drum agricol pe lot 1 unde nu era finalizat dar dacă apucă să toarne beton sau au turnat o fușăresc cumva... Până la urmă e un progres, păcat că nu s-au organizat mai bine că se putea deschide așa cum trebuie. Probabil la nodul DN4 mai au nevoie de vreo lună ca să fie gata. Eu sunt optimist totuși pentru la vară, rămâne puțin și nu prea mai au lucrări majore, două supratraversări sau așa ceva, podul mare e betonat, cel peste Dâmbovița la fel ...

alexd4u2

Salutare! Va prezint A0 Sud, Lotul 2, Tronsonul DN5 - Inceput Lot 1:

Puffyk 1

Clar nu va fi gata in regim de autostrada. Dar, si aici este speranta mea, se pare ca se trage pentru o deschidere partiala pe un sens si cu restrictii de tonaj si viteza... Ar fi excelent si asa! Imi amintesc ca am prins A2 cand se tot dadea in trafic pe bucatele(ce vremuri!!!!) si diferenta fata de DN3 era ca de la cer la Pamant..... Hai cu AMR-ul!!!!

JohnDoe

Nu am fost atent la deschiderile de pe A2, e acceptabil sa se dea in trafic un singur sens al autostrazii?
Adica am vazut lucrari de anvergura pe autostrazi in alte zone, unde numai un sens era deschis circulatiei pe durata reparatiilor, dar ma gandesc la riscuri in timp ce autostrada se construieste.
Vin alegerile parlamentare, va dam scoli, va dam spitale.

omirica

O deschidere a nodului A0/DN4 fără iluminat și o minimă sistematizare ar fi o catastrofă. Mai bine nu, mulțumesc. M-aș mira să avizeze poliția rutieră așa ceva.

Liviu M

Voi mergeți pe străzi de-astea "bune" cu farurile stinse, sau de ce vă trebuie neapărat iluminat?  ???
Nemții par să aibe becuri mai bune la mașini, se descurcă și fără intersecții iluminate.

omirica

Nu cred că nemții au o intersecție în T între o autostradă și un drum național. Asta e o specialitate mioritică.

Oricum, sper să le vină mintea la cap și să se potolească.

danutzu_1069

O sa fie intersectie in T intre doua DN-uri... nicidecum cu autostrada...
Fi sigur ca vor fi limitatoare de viteza, ingustare de banda, etc,, toate facute sa te determine sa reduci viteza....

omirica

Nu cred va fi nimic până nu rezolvă cu podul. Nu cred că sunt inconștienți. Sper, cel puțin.

danutzu_1069

Nu inteleg ce te revolta!!!, acolo va fi un giratoriu provizoriu, care deja se construieste...
Nu te obliga nimeni sa circuli pe portiunea respectiva....

dacibesti

#8411
La nod A0 / A1 pe cuzineti par a fi montate aparatele de reazem, atat pe culee cat si pe pile, deoarece au aparut niste huse, zic eu pe post de gluga pentru ceva.
Pe sensul de mers spre Pitesti "lucreaza" la o deviere printre culee si primul rand de pile.

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

omirica

#8412
Nu mă obligă nimeni și n-o voi face. Detest improvizațiile de dragul de a bifa o deschidere.

danutzu_1069

#8413
Se pare ca nu înțelegi utilitatea oricărui metru de autostrada dat un circulatie.. (chiar dacă, provizoriu, va fi cu alt regim decât cel destinat).
Unii o vad ca pe o bifă, altii ca pe facilitate de a nu mai sta in coloana pe DNCB...
Fiecare vede altceva...

omirica

Hotărâți-vă, e autostradă sau nu fundătura DN5 - DN4?