Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Duta C

#8340
Ce ne mai abureste secretarul. Asta e pentru scoala de partid. Ticaretul depune efort. :D  :D  :D Sa nu i se puna vreun circel de la atita efort.

GIV

Quote from: Feri on December 11, 2023, 08:58:04 PMiar constructorul depune toate eforturile pentru deschiderea circulației până la intersecția cu DN4 Șoseaua Olteniței, în cel mai scurt timp.

 :rofl: in cel scurt timp  :rofl: am inceput dimineata bine :lol:  :lol:
n a mintit ala care a zis ca timpul e relativ  :lol:


JoSo

Nu stiu daca tipul care a mers pe lotul turcilor sau altcineva spunea ca tronsonul UMB e cam valurit prin zona podurilor in timp ce la Alsim ar fi mult mai ok. Din ce stiu AO L2Nord nu au avut contract de supervizare pana la urma, sau poate ma insel?

Ionut

UMB nu a avut supervizor independent pe A0N2. Licitația pentru supervizor este suspendată, dacă nu mă înșel. Cu lotul inaugurat și aproape finalizat.

carutasul

azi era neobișnuit de multă lume la nodul cu DN6 ( nu mai au decât niște parapeți de pus și marcaje) ; ori vor să finalizeze mărunțișurile ori era ceva comisie de recepție ( deși nu am văzut mașină cu CNAIR dar cum eram și eu în trafic e posibil să o fi scăpat...). Vedem diseară :)

Feri

#8346

^ Aici la intrarea pe A0 din A3 spre DN1 trebuia trecut si Aeroport Otopeni








Powered by API/PUM imgur uploader

nedcatalin

Zi mersi ca nu au trecut Nadlac!

oneLess

#8348
Prea caldă filmarea, de azi, văd că nu a pus-o nimeni, de la Mihai Panait

Autostrada A0 | Nod cu A2 | LOT 1 12 Decembrie 2023


P3trut

@oneLess ce reactie sa fie? Cine e informat cat de putin stie ca doar pe DN5-DN4 se lucreaza. Nodul cu A2 e inghetat, si la propriu si la figurat.

Cetatean

Supervizorul are influenta zero la planeitatea uzurii!
Cand se asterne stratul de Ab,acesta trebuie pus in cota. Cu nivela, pe picheti,se toarna la fir. Aici intra dibacia mesterilor si cat de bune sunt utilajele. Atat finisoarele cat si cine cilindreaza. Straturile superioare se pun la "copiere" pe grosime. Evident ca si aici sunt extrem de importanti cei doi factori mentionati mai sus.
Vazusem intr-o filmare cum lucreaza turcii,ma astept sa scoata calitate. Vedem.

danutzu_1069

Acu, ca sunt bagati si la M6, poate au un motiv sa accelereze aici....

cfdp

pe harta cu infrastructura https://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html?zoom=14&lat=44.4212&lng=26.2493 apar cu autorizatie de constructie pe sector UMB doua zone de viaduct. Deci organizare UMB. Inclusiv si grinzile depozitate in ampriza sunt tip UMB.

misiekwas

S-a menționat mai devreme, dar ieri m-am dus pe A0 noaptea și an fost cam șocat cât de prost sunt puse marcaje de separarea de benzi, care sunt greu de văzut, deloc reflectorizante și parca au fost făcute cu lavabila (asta privește pe separarea de benzii, nu de banda de urgenta care este marcata ok). Mi se pare foarte periculos și ar trebui sa fie corectat...

carutasul

azi am fost în câteva locuri pe lotul Aktor. Grinzi nu-s. :)