News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 23 Guests are viewing this topic.

nedcatalin

#7935


Ce lipsa de inconsistenta la indicatoare. Daca in sud cartierul era trecut sub Bucuresti, aici e sub Otopeni.. meschin rau semnul de aeroport si parca mai mergea inca o localitate mica gen Corbeanca sau Balotesti. Ca sa fie in ton cu ce avem pe sud

nohablaespanol

Si, desigur, traficul de pe A0 ar trebui directionat catre A3 pentru directia Ploiesti. Nu scos pe DN1.

GIV

traiasca waze si google maps! :lol:

danutzu_1069

În mod surprinzător, începe sa apara A0 pe GMaps....

cfdp

#7939
apare, dar numai ca traietorie, nu la latimile de autostrada cu sensuri.... samd pe toata lungimea. Sunt marcate numai sectoarele aproape de finalizare.
Sau nu.  :(

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: [14 NOV 2023] Nod rutier A0-A2. Alsim Alarko

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AdrianRO

Grindeanu in presa acum de pe lotul 2 sud:

Sper ca in mai-iunie 2024 sa fie gata si lotul 3, ca sa dam toata partea de sud in folosinta"

Da..si noi  :lol:

carutasul

Când toarnă și celălalt segment peste autostradă? Weekendul ăsta?
Nu ar fi imposibil să deschidă prin mai-iunie și lotul ăsta, mai ales dacă fac o deschidere anticipată (dar ar trebui să li se și ceară cred) fără spații de parcare, poate vreo supratraversare de drum agricol funcțională dar nefinalizată, și să le lase pe mai târziu pe astea. Nu știu alții cum sunt, dar eu când mă gândesc că plec de acasă și în 500 de m urc pe autostradă și mă opresc la Constanța ... :)  Dar pare mai plauzibil și în vară, bine și așa. Problema tristă e că dincolo la Aktor nici ieri nu am văzut urme de grinzi, am fost pe DJ601 până la supratraversare, n-am mai intrat în alte părți...

alexa_adrian2001

Dupa ultimul video al celor de la 'Construim Romania' pe youtube e tot mai clar ca partea de nord a lotului 2 construit de UMB mai are 'cateva zile' pana termina cu toate chichitele si sunt gata de deschidere.

Puffyk 1

Doamne, ce veste buna!!!
economica.net
Potrivit lui, lucrările de construcție a celor 16,9 km dintre Glina și Vidra, aferenți Lotului 1 sunt la un stadiu de aproximativ 80%. ,,Constructorul turc și-a asumat deschiderea circulației, până la final de an, pe 7 km: din DN4, în zona localității Oltenița, până la granița lotului 2 (km 69), astfel încât să existe descărcare pentru a se circula și pe toți cei 16,3 km ai Lotului 2, Vidra – Bragadiru", a explicat Grindeanu.
https://www.economica.net/autostrada-bucurestiului-vom-deschide-in-scurt-timp-circulatia-pe-10-kilometri-intre-jilava-si-bragadiru-grindeanu_706490.html

horatiu.cosma

Dacă ar fi și adevărată, ar fi chiar bună. Nicio șansă să se deschidă anul ăsta până în DN4.

danutzu_1069

Pisici...
Pana sa citesc cine a spus asta.... am facut ochii mari...
Cand am vazut cine debiteaza.... era sa sparg bietul ecran de monitor.... M-am rezumat la ai ... umple frigiderul....

Sfat: Sa nu luam de buna povestile astea... noi vedem ce este in teren....
45 zile confom lui grinda.... 44 , ca una deja a trecut..
A, zile calendaristice, ca lucratoare sunt si mai putine.....

ncb

De la Construim Romania: Autostrada de Centură București A0 Nord Lot 2 (A3-Afumați) UMB 2023.11.14


pasa_andrei

#7948
S-a sucit din nou domnul ministru si vrea deschidere pana la DN4 , nu mai inteleg nimic. Pana la mijlocului lui 2024 ambele loturi,1 si 2 si pana la final de 2024 tot A0 Sud.

Link:

carutasul

mă distrează că acum e 55% pe lotul Aktor, dacă ar fi să ne luăm după ei de o jumătate de an au făcut 5 procente în condițiile în care în ultima vreme măcar au lucrat la terasamente și au cam terminat pilonii podurilor :)