News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 17 Guests are viewing this topic.

carutasul

dacă mai și asfaltează depășesc 50%, că e scump asfaltul, dar utilitatea concretă a procentelor e tot zero :)
Au fost și loturi deschise la 80% dar nu toate procentele sunt egale :)

hefaistos

Probabil ca așteaptă 2050, cândva intra pe piata grinzile din fibra de carbon si se vor ieftini cele de beton și otel. ( pamflet).
Eu cred ca ne-am bucurat degeaba la avansul Aktor. Pur și simplu au avut subcontractor harnic la terasamente.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

GIV

@hefaistos nu stiu cine s-a bucurat si care avans?

Ionut

V-am zis de nenumărate ori. E stilul heirupist al Aktor, foc de paie 2-3 luni și apoi siesta că e greu cu munca, cârca, gândirea și banii.

vm75

In interviul recent pentru Gandul, pana si Pistol a recunoscut ca Aktor are probleme cu banii si lucreaza doar dupa ce încasează facturile. Si după ce am aflat ca deficitul e mare si CNAIR amana platile, nu e de mirare ca Aktor lucreaza in salturi din ce in ce mai anemice. Parca ne-am intors in timp pe A10, cand ne bucuram ca si-au luat roabe noi. Si, la fel ca atunci, asteptam sa se termine preluarea ca sa isi revina. Atunci au fost niste olandezi, maine va fi Intrakat, dar problema ramane. O firmă care traieste din amintiri si ne mananca noua nervii. Daca va uitati si pe filmarile de pe CF Brasov-Sighisoara vi se va parea chiar bun avansul de pe A0.

GIV

nu au mai fost preluati aktor de niste olandezi? acum cine ii ia?

vm75

Intrakat va prelua acum de la olandezi, maine (1.11) ar urma sa aprobe Comisia Europeana, cred ca a scris @florin74 acum cateva zile

TibiV

De la Construim Romania: Autostrada de Centură București A0 Nord Lot 2 - UMB 2023.10.30


De la @adix aka Alberto Costea:

- [27 OCT 2023] Nod rutier A0-A2. Alsim Alarko

- [29 OCT 2023] Autostrada A0 nord lot 2 (Corbeanca - A3). Fortza UMB!!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

până la urmă înțeleg că s-a aprobat preluarea Aktor de către Intrakat. Există ceva șanse ca asta să schimbe ceva în bine? Au prezență în România? ( nu au dosite niște grinzi pe undeva? :)

oneway

^ In dimineata asta la A0-A1 erau muncitori pe una din pile + o macara langa. Nu am putut sa-mi dau seama daca macaraua era pregatita pentru tablierul metalic sau era pentru materiale(era si un generator prin preajma).  :)
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

carutasul


Ionut


danutzu_1069

Nu-i cu tzatziki... e cu shaorma sau Kebab... :lol:  :lol:

Tzatziki e in alta parte.... de fapt inca nu e...

Ionut


Tavi