News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 19 Guests are viewing this topic.

Ionut

În seara asta am fost cu Scrioșteanu două ore în platou la Euronews (9-11) în emisiunea lui Vitalie, "Vocile care contează". Prima oră despre accident, a doua despre autostrăzi.

A0. A recunoscut că anul ăsta pe A0 pupăm doar DN1-A3 și DN6-DN5. După ce i-am atras atenția imediat ca Grindeanu a plusat mult mai mult, a nuanțat că dacă vremea, dacă constructorul... avem DN6-A2.

A fost haios, l-am prins la înghesuială.  :lol:

TibiV

Nu stiu de ce @adix aka Alberto Costea nu mai posteaza pe forum...

Anyway...

- [15 SEPT 2023] Autostrada A0 Sud DN4 Pasajul Oltenitei. Alsim Alarko

- [19 SEPT 2023] Autostrada A0 Nord intre DN1 si A3. Fortza UMB!!

- Si!... (bat tobele!...) [15 SEPT 2023] Autostrada A0 Nord loturile 3 si partial 4.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

panzer

^ cand il mai prinzi intreaba-l de Aktor te rog. Ca de bine de rau Alsim termina in 2024 tot. Aktor cand se apuca?

shogom

La A0 cu Dn1 au inceput sa toarne sferturile de con pentru supratraversarea secundara.
A aparut si emulsie bituminoasa pe una din putinele bretele ramase neasfaltate.
Se lucreaza constant la sudura grinzilor metalice ale supratraversarii principale.

dargauda

[19 SEPT 2023] Autostrada A0 Sud intre DJ401A si DN5 Pasaj 1 Decembrie. Alsim Alarko.


thx

Ionut

@panzer

A zis și de Aktor/A0S3. Nu s-a aruncat cu fantezii pentru 2023. A zis că circulăm pe semiinelul de sud în 2024 ceea ce e complet fezabil, indiferent cât de mult îi urăsc unii de pe-aici (și nu numai) pe greci.

Eu am zis că în mod normal în toamnă (septembrie-octombrie) circulăm. Parcă Scrioșteanu a zis în vară sau ceva de genul, oricum nu a aruncat cu promisiuni fanteziste.

S-a cam fript cu termenele fanteziste în trecut (vezi Berceni și Oltenița, de exemplu) și cu mine lângă el, live, chiar a fost foarte rezervat.

danutzu_1069

Nu-i inteleg pe turci, de ce se ocupa sa dezafecteze devierea de la DN5, cand mai au o groaza de lucru la corpul autostrazii, rapele pasajelor, etc....

stangabriel

Azi dimineata, Aktor lucra la nodul A0 Cu A1  pentru conectarea A1 cu bretelele noului nod. Dar asa, "de vara".

Ionut

^^ V-am zis să nu căutați logica la turci.

^ Iar la greci, care vară? E octombrie peste o săptămână.

reed

Ba poate are.Au nevoie de balastul de pe fostul terasament :lol:

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: [22 SEPT 2023] Autostrada A0 Sud intre pasajele Oltenitei si Berceni. Alsim Alarko


I-a lovit harnicia pe turci.
Dar turcii s-au luptat, si harnicia nu i-a facut KO...
 :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mike_us

Mai bine mai târziu decât niciodată. Nu mi-a venit sa cred cita mobilizare. Hai ca se poate pina in vara!

Ionut

Ieri. Pasaj A0 peste A3.
Filmare completă deja disponibilă pe Patreon. Mâine dimineață pentru toată lumea.


TibiV

#7498
De la @adix aka Alberto Costea: [22 SEPT 2023] Autostrada A0 Sud Lot 1 pasajul Berceni. Alsim Alarko



LE
De ce mama masii fac rambleu pentru bucla de intoarcere pe sub pasaj?!...
Sa fie siguri ca autocarele isi vor decapita pasagerii?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Si de la Ionut Ivasca: AUTOSTRADA A0 Nod Rutier DN5 \1 Decembrie \ 22.09.2023 ora 11:00

Mama proștilor este mereu gravidă... :)