News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

lucianix

In dupa amiaza aceasta la nodul A0-A3 se montau predalele pe structura metalica.

mike_us

Super! Era punctul critic si probabil rămas cel mai in urma. Termina anul asta.

Ionut

Păi nu era/este SINGURUL punct critic. Mai ai și peste A3... și e mult mai mare. Dar da, noiembrie, POATE final octombrie. Poate.

survola


Ionut

Corect, nu știu de ce am văzut DN1. Probabil trebuie să mă duc la culcare. Mâine show cu 2+1 alternativ.

mike_us

Așa înțelesem si eu ca e vorba de podul ala mare peste A3 pe care încă sudau grinzile metalice in una din ultimele filmări. Bine ca s-a lămurit, noiembrie sa fie cum zice Ionuț! Se primește si in decembrie. Speram ca la pachet cu lot 2 sud.

dargauda

#7341
(3 Sept 2023) Autostrada A0 Nord intre DN si A3!! Forza UMB!!


Thx

Earthchild


gicu

După cum arată șantierul, îmi e tot mai clar că se pregătește o deschidere rapidă fără finalizarea completă. Din cauza asta sunt mult rămase în urmă supratraversarea A0 peste DN1 și spațiile de servicii, pentru că se poate deschide și fără ele.

survola

Parcă s-a mai discutat, dar străduța aceea de la 3:50 chiar dispare?
Nu se putea face o subtraversare?

mirceaeliade

Pai pentru deschidere critic ramase sunt nodul cu A3 si trecerea peste CF. Restul pentru mai incolo.  Din restul zic eu ca se poate face si cu stradutza aia cum s-a facut si la DEx12 T3 unde ultimul punct de lucru e trecerea prin sat.  Si cum stradutza e "dicolo de DN1" se poate face/reface pana se deschide si L2 cu Pizza, adica in vreo 3-5 ani.  E datoria alesilor locali sa ceara o solutie de buget in interesul localnicilor.

al3x

^ si nu doar aia. Strada Socului si strada Codrului vor fi inchise complet. O sa fie o problema semnificativ pentru locuitorii comunei Corbeanca care evitau intersectia aceea cu Hornbach samd.

O greseala socanta din partea primariei Corbeanca si a ministerului transportului si toti secretarii si dadatorii de opinie.

survola

Si nu se găsește vreun localnic să ridice problema?

florinp

#7348
Problema a fost ridicata de mai multe ori pe comunitatea FB din Corbeanca, vezi link.
Citind comentariile, pare ca nu se va rezolva nimic.
https://www.facebook.com/groups/121628158227685/permalink/2259442131112933/

Faptul ca primarul este in arest nu ajuta deloc.
Ghinion pentru Corbeanca, la fel ca intregul lot 1 nord care a "murit".

carutasul

Ne-am boierit acum și pozăm de pe podul DC20 :)
Sper că se vede cât de cât, în zare au apărut și parapeții mediani
Vă spusesem că a început asfaltarea finală dar aparent ce am văzut săptămâna trecută era doar "proba"; acum au continuat sub podul DC20 pe o bandă





Și speranța că "ca urma" curând...



Powered by API/PUM imgur uploader