News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 17 Guests are viewing this topic.

mike_us

UMB pare să aibă șanse mari sa termine anul asta (DN1-A3). Ori final de octombrie cum estimează Ionuț ori decembrie. Pe lotul 2 cel puțin ca procente turcii sunt in fata UMB 85% fata de 80% luna trecuta deci ar trebui sa aibă si ei șanse pentru anul asta (măcar DN6-DN5). Ar fi interesant sa vedem si la ei pe lot o filmare toamna asta.

GIV

oare la ce categorie s-ar incadra nedeschiderea lotului intre dn 5 si dn 6? segment ce se preconiza a se deschide inca de anul trecut?

carutasul

UMB are aproape tot lotul asfaltat, inclusiv marcaje, probabil la sfârșitul lunii ăsteia va fi tot, dar e în urmă cu podurile față de turci. Când vor fi gata cu podurile vor fi gata cu totul. Turcii au o altă abordare, presupun că puteau deschide și vara asta dacă voiau deci depinde mai degrabă de felul în care își planifică lucrările, nu cred că e nimic pe lotul ăsta DN5-DN6 care nu poate fi făcut într-o lună ...

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: [30 AUG 2023] Nod rutier A0-DN6. Alsim Alarko

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

EugenRo

In filmarea cu UMB A0L2, la min 10:25, respectiv 10:55 se intrevad cumva intrarile/ iesirile unui viitor nod cu celebrul DX catre aeroport?? :hm:

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mirceaeliade

Partea imbucuratoare e ca turcii par sa se comporte ca si cand chiar se pregatesc sa dea in functie DN5-DN6 oarecum curand.  Sincer incepuse sa ma bate gandul ca nimic pe sud nu se va deschide anul asta, dar cred ca ceva-ceva se planifica serios sa se dea in functie.

oneLess

#7327
A0N2

La marele pasaj de la A0N Lot 2 peste DN1, spre Lot 1, dacă nu poți face o întoarcere pe celălalt sens, decât la următoarele noduri și spre est (A3) și spre vest (A0N1), tot nod se numește sau descărcare ?

TibiV

Nod.
Ai toate sensurile/direcțiile disponibile.
Doar că unele nu pot fi accesate... pentru că A0N Lot 1...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

oneLess

Cu A0N1 în circulație  :D , dacă vin pe A0 de la Dimieni spre DN1 și vreau să mă întorc înapoi spre A3 , mă duc la nod A0N1/pizza să întorc sau ies  pe DN1 și caut primul giratoriu spre București stânga sau spre Ploiești dreapta!  O:-)

shogom

La A0 cu DN1 se pregateau sa ridice restul de grinzi metalice deja asamblate si asamblau si o parte din celelalte piese.
Cred ca in weekendul asta inchid devierile de la supratraversare, revin la axul principal.

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: [30 AUG 2023] Autostada A0 sud lot 3 AKTOR!! (Bragadiru-Domnesti)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

misiekwas

Culmea, oricum vor termina înainte de PMB la Prelungirea Ghencea ;)

mike_us

Lotul 2 Nord se vede din ultimele filmări se apropie de finalizare. Deci devine din ce in ce mai interesant daca in sunt șanse ca in primăvara următoare chinezi sa se apuce de lotul 3. Contractul l-au semnat in martie 2023 cu o durata de proiectare: 12 luni.
Se știe cum progresează cu proiectarea si daca au început sa își caute sub contractori?

stangabriel

A0 NL2, s-a inchis devierea DN1, s-a montat al doilea segment metalic din podul Autostrada peste dn1, intre culee si primul rand de piloni spre padure. Urmeaza si spre A3, si apoi devierea probabil, pe un singur sens.