News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 23 Guests are viewing this topic.

Ionut

A0 Sud lot 3 Aktor.
Filmare completă 29.08.2023.


stangabriel

#7306
Multumim de filmare, paleta de culori a filmarii este perfecta pentru situatia din teren, Culoare Galben-Uscat-Secetos-Aktor.

La nodul A0 cu Dn1, sub pasajul nou din cadrul nodului se repuneau azi dimineata parapetii de beton, probabil inchid bretele temporare, pentru a finaliza nodul. Au aparul 2 macarale la pasajul de autostrada peste Dn1, acolo avem o singura deviere pe sensul spre Ploiesti, probabil se va lucra acolo in curand.

ijwtsh

La 1:42 sunt totusi niste grinzi metalice, deci nu sunt chiar 0 pe santier. :p

danutzu_1069

Alea le mermelesc de luni de zile....

Pana la urma, inceputul lotului este acolo unde incepe terasamentul sau este la DJ?
Pe harta proiectelor ar fi chiar dincolo de DJ, spre Mogosoaia..

TibiV

@Ionut,

Nu mai pune filmări din astea porcoase...
Doctorul îmi spune că la vârsta mea pot să fac un AVC la orice supărare...


Just joking... about 50%...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

mie nu mi se par atât de grave nici terasamentele nici structurile (bine, nu sunt ok și se cam duce speranța pentru aprilie-mai la anul...) pe cât mi se pare grav că mai sunt zone "nedefrișate" unde presupun că sunt fie utilități nerelocate fie alte situații nelămurite...

Ionut

Aprilie-mai? Nici pomeneală... eu sper la vară, august... cel mai fericit caz, dacă stăm cu ciomagul pe ei! :bash:

Ionut

Hai că vine și final de octombrie diseară la 9. :) Ghici ciupercă ce-i.

survola

Dar chiar, ce este cu nuanța aceasta de film ,,în Mexic"?
Este vreun filtru la dronă sau de ce se vede așa?

SB76UFO

@Ionut total de acord cu termenul tau, "vară, august" dar 2025.
"Prostia este eternă și invincibilă"

Ionut

Ciuperca:

A0 Nord lot 2 UMB. 30 august 2023 filmare completă Afumați-Corbeanca.

Final de octombrie, cel mai optimist. Punctele critice pasajele A0 peste A3 și DN1. Anul ăsta doar DN1-A3, uitați de descărcarea din est.


Hercule

Multumesc pentru filmare!

Foarte interesant/ciudat:
* La nodul A3/A0 buclele trifoiului sunt cu 2 benzi in timp ce legaturile directe sunt doar la o banda.
* La fel la nodul A0/DN1, benzile de urcare+coborare pe directia A0 -> A3 au doua benzi, in timp ce pe sensul opus au doar o singura banda.
Nu imi dau seama daca este vreo logica aici. Probabil ca nu.

Deșteaptă-te române!

panda_no 5

Fixa sta ma intrebam si eu.
Ochiometric vazand in filmare un utilaj care merge pe o bucata de bretea cu o singura banda pe sens pare ca in situatia ramanerii in pana pe acea zona s-ar bloca breteaua definitiv.
Asa se intampla si la 2 dintre bretelele mult mai putin importante de la pasajul A3 peste Popasului.
Pentru a trece un camion pe langa unul ramas in pana este nevoie sa urce cu rotile peste borduri.Noroc ca nu e si parapet metalic.

reed

#7318
Radeti voi de actori,insa pe A10 nu i-am vazut reparand ceva,doar ca lucreaza inca la CIC,dupa 10 ani acus.Asta inseamna incet si sigur.Si daca tot au primit verde pentru pila mediana,chiar nu se poate face nimic frumos?In tara asta pare-se ca doar natura e frumoasa,ce facem de 80 de ani colturi la 90 grade doar.Urat urat...

carutasul

Aktor are probleme de management nu de inginerie. Din păcate nu par capabili să le rezolve...