Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 21 Guests are viewing this topic.

al3x

Am trecut azi pe DN1. Se pare ca se pregateste devierea DN1 pentru a putea lucra deasupra.

Devierea se intampla la cele doua puncte care trec peste DN1: autostrada si breteaua de acces.

Daca la devierea de sub autostrada este totul gata mai putin asfaltul, la cealalta deviere acum aduceau pietris.

carutasul

La Aktor, arma secretă e ascunsă în tufiș:




Powered by API/PUM imgur uploader
Am văzut și o motopompă care lucra lângă un podeț, în rest la ora respectivă de seară liniște și pace.
În schimb la Alarko încă veneau mașini cu balast în zona de racordare cu lotul grecilor, se vede și în filmare că rampa de la supratraversarea DN6 a cam ajuns la nivel.

mirceaeliade

Pentru ca daca se rezolva problema tevii de gaz maine (daca se vrea e o munca de 2-3 zile cred), una e sa mai ai de rezolvat doar partea cu tzeava, alta e sa mai ai si nodul de facut.  O sa ajungem sa gandim ca WeBuild care cerea la Braila sa i se dea termen de executie incepand de la ultima expropriere, desi a avut 90% din teren de lucru la dispozitie cu ani inainte.

TibiV

O filmare "fierbinte" de la @adix aka Alberto Costea: Autostrada A0 - Pasajul Berceni. Stadiul lucrarilor la 11.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TVlad

Hopa, pila mediana? Nu era vorba ca nu se mai permite prin normativ?

reed

nu doar aici,si UMB are pe A0 Nord la fel

rota

nu vad eu bine sau au inceput sa lucreze la conexiunea A0N2 cu Dn2? sau e doar un agricultor proactiv ?

Siciltir

Aktor lucra timid la A0xDJ601. Era o pompă, turnau ceva beton la pile...am văzut  cu coada ochiului, alte detalii n am reușit sa observ. Sorry!

pasa_andrei

A0 Sud - Lot 1 - Nod Rutier A0-A2


Enjoy!

TibiV

Una calda de la BabaDog: Autostrada A0 Lot 4 Nord, Lucrarile Au Inceput! UMB, Situatie Lucrari Infrastructura 14.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mirceaeliade

Veste excelenta ca au 2 foreze si la nord si 2 si la sud.  Sa vedem cand se va hotari CNAIR sa le dea autorizatie si peste lac, dar macar chiar au intrat pe teren pe ambele fronturi.

panda_no 5

Nu am mai fost filmari de ceva timp de pe lot UMB nod A0/A3 sau A0/DN1.
Cu mare nerabdare le astept...
Cu fiecare zi trecuta mi-au crescut asteptarile/sperantele ..... :lol:  :lol:  :lol:

panzer

Pe toate santierele UMB a avut o viteza mai mica la tabliere metalice vs grinzi de beton. Acum cam dupa asta asteptam si padurea de LEA care trebuie mutate.
Ce m-a mirat este ca inca mai cara argila din gropile de imprumut, in conditiile in care au cam terminat terasamentele. Poate la rampe.

Pt lotul 4 l-au auzit pe colegul @dr4qul4 ca e nemultumit si s-au apucat de munca cu juma de sfert de AC.  :lol:

Ionut

A0 Nord lot 2 parțial între DN2/limită lot 3 și Autostrada A3.
Ceva mai veche, 12 iunie.

Se vede bine conexiunea cu DN2/lotul chinezilor.


mike_us

Foarte bine ca au început UMB chiar timid pe lot 4 Nord. Acuma sa speram ca si chinezi se vor mișca bine pe 3. Poate termina proiectarea mai repede si încep sa lucreze ceva prin toamna.