Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 21 Guests are viewing this topic.

pasa_andrei

Autostrada A0 - Nord - LOT2 - A3-DJ200


Enjoy!


TibiV

De la Ionut Ivasca: Autostrada A0 Sud / DJ401A Sintesti/Jilava 05.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

#6767
Sneak preview. Doar o captură de la Aktor, A0S3. Filmarea completă diseară după ce termină de procesat YT pentru patreoni. Pentru restul lumii mâine seară.



Stilul Aktor, inconfundabil, nicio schimbare. Nicio schimbare de stil, la asta mă refer, șantierul se mișcă (în același ritm pe care-l știți).

Drive_140

Decopertare pe lotul A0N3 (CHINA CIVIL ENGINEERING):


mike_us

Abia au semnat in martie deja s-au apucat de treaba?

oneLess

A fost mai rapid BabaDog

Autostrada A0 Sud Lot 3 Filmat Complet, A1 - Bragadiru. Aktor, Situatie Lucrari Infrastructura 09.06.2023


mirceaeliade

Vad ca din Aprilie s-a decopertat si ciotul ala de le A0N4 de jos din poza.  E acolo organizarea de santier a UMB? Cumva au adus grinzi acolo?  Acum ca si chinejii sunt la treaba, poate merge cineva cu drona sa filmeze la nord de Lacul Cernica.

Ionut

Miercuri, 7 iunie, declarații oficiale CNAIR în cadrul SCS Transport.

A0N2+3: Iese o poziție oficială API duminică seară sau luni (seară/dimineață).
A0N4: Estimare emitere AM într-o lună. Apoi AC pentru restul lucrărilor.
A0S: nu s-a comunicat nimic oficial.

horatiu.cosma

E o minciună pe A0 Nord 4. A decis ANPM zilele trecute că revizuirea acordului de mediu se face pe procedura lungă, adică studiu de evaluare adecvată, raport de impact, dezbatere publică etc. Nici vorbă o lună.

vm75

#6774
^^

Pe lotul chinezilor nu cred ca e o decopertare. Pe Google Maps se vede ca in zona e o mare plantatie (livada?), deci putem vorbi mai degraba de o defrisare. Si de CNAIR care isi face treaba la timp, for a change. Sau poate e doar proprietarul plantatiei care s-a mobilizat.

superdefekt

Asa este, pare mai degraba o "recoltare" decat o decopertare in filmarea tocmai postata de ADonde Next. Tot in aceasi filmare, la final se vad 2 foreze la treaba pe lotul UMB.


Ionut

A0 Sud lot 3 Aktor.
9 iunie 2023 filmare completă.



vm75

Cum zice Ionut, se misca si Aktor in stilul cunoscut. Au atacat tot lotul, se misca si la supratraversari, mai putin cea de la DJ din Clinceni. Nu imi dau seama din filmari cat de sus e terasamentul. In mod normal ar cam trebui sa inceapa cu stabilizatul. Si e greu de inteles de ce nu pun grinzile, macar la nodul cu A1. Sa speram ca sunt comandate deja grinzile si nu stam dupa ele pana la iarna. Cu ritmul asta, o deschidere in toamna 2024 pare totusi realizabila, chiar si in stilul grecesc

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: Nod rutier A0-DN6. 06.06.2023


@superdefekt, ADonde Next are cont aici ca @alexd4u2
Puteai sa ii lasi 24 de ore sa isi posteze singur filmarea...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Si un punct critic, fara de care Lotul 1 Sud nu se poate deschide nici macar partial (DN5-DN4) filmat de Ionut Ivasca: Autostrada A0 SUD - Pasaj DJ401 Berceni 08.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)