Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 28 Guests are viewing this topic.

shogom

^^" CNAIR a cantarit bine situatia"
Asta suna intr un mare fel :lol:  :lol: .
Avem istoric cu constructorul asta pe A10 si pe feroviar. Dupa ce te ai ars tu continui sa i dai credit de parca lucrezi prima oara cu el.
E ca si cum incerci sa lucrezi cu un alcoolic care se jura ca nu mai bea dar dupa 2 zile il gasesti iar in șanț.
 

MrConnaisseur

Probabil ca exista o simbioza bolnava între Aktor și MT, ca sa fiu elegant.

TibiV

De la Ionut Ivasca: Autostrada A0 Sud, Lot 3 / Nod Rutier A1 / Aktor / 01.06.2023


Mishto coada de camioane de la 07.00 ...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristian 74

#6738
QuoteMishto coada de camioane de la 07.00 ...
E bine, văd că se deplasează singure. Știind istoricul de pe A10, cu criza de motorină a Aktorilor, mă așteptam să apară niște băieți vânjoși să le împingă.  :lol:

reed

In principiu cei ce au mers pe lotul lor de pe A10(nu știu ăla din Buc cum e) pot face treabă bună.După răspunsurile clarificărilor CNADR de pe loturile in licitație nici nu mai sunt supărat pe ei.Daca e sa fie la mișto ,așa la mișto lucrează și ei. Go Aktor go și alții asemenea .Bravo lor

oneLess

A sosit abonamentul de la Daniel Costache.

carutasul

da, tocmai am terminat vizionarea și parcă sunt un pic mai optimist. Văd că sunt concentrați pe lotul 1 și mi se pare că în cea mai mare parte lotul e cam gata de asfaltare; probabil după ce termină cu pregătirea de asfaltare o să aibă resurse disponibile și pentru nodurile și podurile rămase. Eu mă gândesc că prin august o să avem și pe lotul ăsta măcar cum e acum pe lotul doi, adică asfalt în diverse faze cu excepția zonelor de poduri. Parcă au mai avansat pe ici pe colo și cu rampele dar deocamdată slăbuț. ( eu am mai fost și aseară pe traseu, am văzut că pe o mică porțiune au asfaltat și zona dintre benzi și mai era pregătită de asfaltare pe o lungime destul de mare iar finisorul era parcat la DC20 deci probabil rezolvă și asta în zilele următoare). Vedem...

TibiV

O filmare "calda" de la BabaDog: Autostrada A0 Nod Rutier DN1 & A3. UMB Lot 2 Nord Situatie Lucrari 05.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

Au terminat de asfaltat sub DC20.
Dar mie să îmi spuneți de ce a traversat calul autostrada :)

In ultima vreme cam stau cei de la pază sub pod și nu prea  te lasă să intri, iar în rest au pus parapeți deci posibilitățile de a intra sunt limitate :)



Powered by API/PUM imgur uploader

mirceaeliade

Eu personal cred ca cei de la Alsim nu au in grafic sa deschida mai mult de DN6-DN5 in 2023.

mike_us

Minimul care ar trebui deschis anul asta ar fi DN6-DN5 si lotul UMB parțial. Sa speram totuși ca va fi mai mult.

gicu

Nu cred că au în plan asta. Nodurile sunt înghețate și nu mai lucrează semnificativ la ele.

survola

Discutiile acestea pesimiste ar trebui să le lăsăm pentru luna noiembrie.
Mai sunt 6 luni de vară de lucru, nu cred că nu se vor da în trafic ambele loturi anul acesta.

hefaistos

Îmi place faza cu "6 luni de vara".
Dincolocda asta, om vedea ce se deschide și ce nu. M-am uitat pe filmări și am fost surprins de cât se progresează pe lotul 1 sud. Asta în timp ce pe lotul vecin, 2, se cam bate pasul pe loc.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

Ionut

6 luni de vară :lolz:
Deci iarna de fapt e ca vara. :lol: