Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 31 Guests are viewing this topic.

carutasul

cred că sunt de toate categoriile. Când am făcut poze la primele asfaltări cei de pe utilaje erau turci. Tot turci erau și la început când lucrau la forajele de la DC20, că atunci am mai interacționat. Dar nu aș putea zice în ce proporție, sunt bineînțeles și români, nu știu care sunt angajați și care subcontractori.

panzer

Merci.

@Ionut, inca unul care se concentreaza pe Romania. Mi-a placut ironia. :lol:

ZF

QuoteConstructorul grec Aktor: Am hotărât să ne concentrăm pe Grecia şi România, o ţară în care am acumulat experienţă şi care are nevoie substanţială de infrastructură

Intre noi fie vorba, mi-au placut filmarile lui BabaDog pe lotul Aktor. Exact ca in bancul cu calul fara dinti adus la targ sa il faca de ras.

carutasul

vorba ceea, dacă tot știu că ne trebuie infrastructură ce au cu noi? :)

alexd4u2

Salut! A0 Sud, Lotul 1, Nod rutier DN4 - Nod rutier A2:

mirceaeliade

Slab progresul pentru 3 saptamani optime de lucru.  Din ce in ce mai garantat ca nu se deschide nodul A2 anul asta.

Duta C

Am spus de la inceput ca turcii sunt subtirei...in general tikaretii sunt neseriosi cu mici exceptii.....sunt modelati de erdogan al lor
Concluzie: numai gura de ei punct

danutzu_1069

Daca ritmul lucrărilor are legătura cu alegerile din Turcia, ei bine, pot sta liniștiți, e tot mai clar ca nu se schimba... "orânduirea"... rămâne sultanul la putere...

Sorinus

Au lucrat decent pana de curand, se vede clar ca au tras frana pana aproape la relanti. Acum au cam egalat pasul Aktor. Poate vor inaugura tot A0 sud inainte de alegeri.

omirica

Strict legat de tronsonul DN4 - A2: autorizația de construire pentru relocarea țevii TRANSGAZ de sub LEA, lângă podul peste Dâmbovița, e din 28.02.2023. Se vede și din filmări o gaură cât China în corpul autostrăzii în zona aia.

N-or fi ei Feți Frumoși, dar nici coordonarea alor noștri nu e bec.

TibiV

De la @adix aka Alberto Costea: Supratraversare A0-A2. 25.05.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

shogom

" Au ritmul lor, lasa ca si au calculat sa termine la fix" .
Cam asa s a vorbit in apararea otomanilor cand erau comparati cu cei 3 performeri(1 roman si 2 austrieci).
Daca lucrau in alt ritm de la inceput poate ii prindeau problemele financiare la 95% si acum mancau baclava fara rahat.

Ce o fi cu grinzile alea de la nodul cu A2 :o ? Sper sa nu inceapa sa le schimbe pe cele deja urcate.

TibiV

Cred ca vorbesti despre grinzile alea aproape "lipite" de viaduct.
Sunt 12+11 (+1 pe trailer)=24. Probabil pentru cele 2 deschideri ramase peste Dambovita.

Nu stiu insa ce este cu grinzile de langa A2....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

^^ De vanzare pentru UMB...
Sau pentru chinezi..
:lol:  :lol:  :lol:

depozit de grinzi pentru podul peste Dambovita, cu predalele aferente...

omirica

Alea de lângă A2 sunt ale UMD, pentru lotul lor peste lacul de la Cernica.

TibiV

@omirica,

este UMB, nu UMD.
Si nu despre grinzile alea vorbesc, ci despre cele paralele cu A2, aflate langa A2. Mai uita-te la filmare...
Ca UMB nu si-a depozitat niciodata grinzile pe loturile vecinilor.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)