News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 12 Guests are viewing this topic.

oneLess

^ Și implicit costuri mai mari. Plătește CNAIR? Aktor garantat nu își dorește costuri mai mari. Și sigur diferența asta de costuri va fi mai mare decât suma penalizărilor!

mirceaeliade

QuoteProiectul de Hotărâre a Guvernului privind modificarea anexei nr. 2 la Hotărârea Guvernului nr. 404/2020 privind declanșarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes național "Autostrada de centură București, sector Centura Nord km 0+000-km 52+770", pe raza localităților Afumați, Corbeanca, Dragomirești-Vale și Glina din județul Ilfov și Joița din județul Giurgiu
https://www.mt.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/4221-hg21102022diri-2
Cred ca de pe A0N2 si posibil pe contractele de pe A0S1 si A0S3?

adix

#5537
Sa traiasca!
A0 nord zona Stefanesti.
O zi buna tuturor!

reed

deci aici se poate reloca DJ-ul sa se faca pasajul in linia drumului si pe alte 99%din pasaje nu se poate.

mike_us

Sunt curios cit o sa fie următoarea raportare pe A0 Nord. Din filmări pare ca au trecut binișor de 8%.

danutzu_1069

@reed , in cazul de fata, DJ este aproape perpendicular pe autostrada... De ce l-ar face serpuit?

Plus ca nu este nicio problema sa devieze DJ, loc este suficient

carutasul

Am lipsit câteva zile iar azi grinzile peste DN6 erau toate sus. Pe ultima deschidere păreau să fie tot patru ridicate.

oneLess

#5542
^ Bine că nu le-a furat aKTOR sau t1RENNA și pă-lea 4. Posibil să aibă probleme de transport sau producție. La A0/A2 plâng multe rigle finalizate după grinzi  :)

LE: pIZZA n-ar avea unde să le pună. Maxim să le vândă lu' aKTOR  :lol:

NGC

A0 Nord L3

Quote from: NGC on September 28, 2022, 12:10:57 AM
Quote from: NGC on April 12, 2022, 08:32:24 AM
Quote from: NGC on February 23, 2022, 11:30:54 AM
Quote from: horatiu.cosma on February 22, 2022, 12:41:57 AMContestația chinezilor pe Nord lot 3 împotriva Ictaas a fost admisă la CNSC.

Chinezii nu au contestat nimic la ICTAS, ci doar faptul ca nu li s-a acordat punctajul corect.

[...]

Dupa reevaluare, chinezii ar trebui sa ajunga acum pe locul 1.

[...]

CNSC a admis ieri contestatia chinezilor referitoare la  solicitarea de clarificari. Fara ajutor divin (si/sau schimbarea regulilor in timpul jocului), zarurile par a fi aruncate.

Quote from: NGC on September 30, 2022, 09:59:19 AM
QuoteConsiliul retine, totodata, ca, la un interval de timp de peste 5 luni de la data la care decizia CNSC nr. 374/C10/3281/21.02.2022 a ramas definitiva prin Hotărârea civila nr. 1055/11.04.2022 emisa de Curtea de Apel Bucuresti, autoritatea contractanta nu a dus la indeplinire respectiva decizie, fapt care constituie contraventie potrivit prevederilor art. 224 alin (1) lit a) din Legea nr. 98/2016.

Sa ii fi speriat CNSC cu contraventia sau oare nu mai vine ajutorul divin? :lol:

Dupa cum au transmis niste cotofene, cert este ca acum comisia de evaluare "independenta" s-a "pus pe treaba" si a acordat chinezilor punctajul maxim la (re)evaluarea tehnica.

O sa mai dureze putin pana termina cu totul. Dar oare chiar au acceptat in sfarsit ca au pierdut meciul? :lol:

horatiu.cosma

S-au speriat și ei de cat de tare a intrat în teren UMB, o să vina cu muzeul și dinspre A3 și dintre Cernica și rămâne L3 gaura între ele.

GAC

Nu iese China din criza cu un lot de 8 Km.
Eu tare ma tem ca nu o sa aiba linie de finantare ca sa inceapa lucrarile efective in teren.
Stuatia trebuie transata repede ca sa avem continuitate.
Sper doar ca partenerul serios a profitat de timp ca sa fie la zi cu toate documentele: exproprieri; relocari retele; defrisari, etc...

mdragos

Partenerul serios este in lumea lui. Nimic nu-l poate scoate din ritmul clasic.

adix

#5547
Salut!
Nod rutier A0-DN6.
O zi excelenta!

carutasul

Nu vă impacientați, nu a furat Aktor nimic, sunt "toate grinzile sus" azi :)
P.S. Din filmarea lui Adix se vede clar ceea ce eu nu am remarcat, grinzile depozitate pe care le-am pozat erau pentru "podul mic" nu pentru cel mare, chiar m-am mirat de ce le-au pus așa departe dar mă gândeam că n-au avut spațiu mai aproape .

shogom

La nodul A0N2 cu DN1 foarte multe tevi(utilitati) de bagat in pamant. Se vad din DN1, pe ambele parti