Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 20 Guests are viewing this topic.

P3trut

Quote from: jalemare on October 06, 2022, 11:51:58 AM𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝗜𝗜 𝗦𝘂𝗱 𝗮𝗹 𝗔𝘂𝘁𝗼𝘀𝘁𝗿𝗮𝘇𝗶𝗶 𝗱𝗲 𝗖𝗲𝗻𝘁𝘂𝗿𝗮 𝗕𝘂𝗰𝘂𝗿𝗲𝘀𝘁𝗶 #𝗔𝟬 𝗮𝗿𝗲 𝘂𝗻 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗲𝘀 𝗳𝗶𝘇𝗶𝗰 𝗮𝗹 𝗹𝘂𝗰𝗿𝗮𝗿𝗶𝗹𝗼𝗿 𝗱𝗲 𝟲𝟰,𝟳𝟲%.

Eu nu inteleg cum lotul acesta are doar 64,76% in conditiile in care la inceputul lui august s-a raportat un stadiu de 63%!! Am observat ca au incetinit considerabil lucrarile, turcii, dar chiar asa? :o Ce imi scapa?

kola

Legat de Umb! Vad in fiecare zi camioane pe A1 de ale lor(cele lungi) care vin din directia Pitesti si merg spre Bucuresti incarcate. Uneori trec la 6-7 dimineata, alteori la pranz. Isi aduc ceva material de la gropile de imprumut de pe DX10? Se renteaza?

Fred

Nu, nu renteaza si sigur nu la reflexiv. Probabil aduc altceva, nu material de umplutura de la 120-140 km distanta.

vm75

Am vazut si eu ieri unul pe DNCB, aproape de A1. Cred ca transporta elemente prefabricate pentru podete

jalemare

Deci Intrakat castiga pe A0N1 la CNSC, care admite contestatia si dispune remedierea.
Nici nu stii ce e mai bine aici, ca se mai lungeste sau ca nu s-a semnat cu Pizzarotti  :lol:
Un lucru e sigur, circul merge mai departe...

GIV

#5435
momentan ca nu se semneaza cu pizzarotii, eu cred ca turcii, - imi cer scuze, acum am vazut ca s greci -  dupa devalorizarea lirei, cred ca sunt insetati dupa lucrari..

oneway

La A1-A0 au inceput sa monteze schele pentru cofrajele partii superioare a pilelor :D (sens spre Bucuresti)
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

hvm

@jalemare Eu chiar ma bucur ca nu e cu Pizza. Mie imi plac schimbarile pe principiul: "Lupu isi schimba parul, dar naravul ba". Prefer sa ne incercam sansele cu astia noi decat sa incercam inca odata cu Pizza. Adica si incet si prost? Sa lucrezi cu aceeasi firma care a tras de par aproape 10 ani, si sa speri ca termina in 2 e sadomasochism. Lasa pe alti, poate avem mai mult noroc si termina aproape la timp. Sau daca punem altfel problema sigur termina mai repede decat a terminat Pizza cealalta lucrare. eu cand ma gandesc cat a stat acel lansator la pod ma apuca plansul... Si asta doar ca firma din italia sa factureze la firma din romania chirie pe el si sa scada profitul... Ca nu vad alte motive...

asa ca ma bucur ca sunt grecii. Sper sa se semneze cu ei, si sa speram ca nu sunt si ei actori sau pizzari... Parerea mea e ca sansele sunt destul de mari sa avem mai mult noroc de data asta. Prin comparatie asteptarile nu sunt asa mari.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

ijwtsh


reed

Si-au luat si masina de facut rigole,bravo.

jalemare

@hvm La Intrakat sunt cei care asigurau managementul Aktor inainte sa-i preia olandezii, mari fani ai pauzelor lungi si dese  :lol: 

adix

#5441
Salutare baieti!
O filmare de la mine cu A0 Lotul II Sud.
Seara frumoasa!!

Siciltir

A0xDJ601 -> primele două rânduri de pile sunt turnate pe partea cu pădurea. Fără grinda de coronament.

Dragoș295

#5443
Ieri seara la ora 18 UMB lucra la nodul A3-A0.
Pe traseu am întâlnit multe camioane UMB care veneau dinspre Ploiești.

Screenshot-20221008-142448-com-facebook-orca" border="0

Mascarpone

Nu stiu daca s-a mai intrebat dar se stie daca overpass-ul pe A3 o sa fie cu pila mediana? Si ce se va folosi, grinzi sau tablier?