Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 29 Guests are viewing this topic.

adix

#5355
Salutare baieti!
Autostrada A0 zona Bragadiru.
De data aceasta reusesc sa postez eu filmarea!
O zi excelenta!!

carutasul

Din ce îmi dau seama filmarea e în zona Dumitrana, unde au decopertat fundația "tumulilor" și văd că astupă lacul de alături.
Partea pozitivă e că pare că urmează să înceapă și în cealaltă parte, spre Dărăști, cu asfaltul. Chiar sunt curios în ce zone mai lucrează, nu mai avem de mult o filmare completă... evident o deschidere până la finalul anului e deja exclusă de ceva vreme, dar eu m-aș mulțumi cu un strat de asfalt :)

Fred

Un vechi prieten care lucreaza cu UMB la structuri pe lotul 2 nord mi-a spus aseara ca li s-a cerut ca in decembrie cand iau pauza de sarbatori tot terasamentul sa aibe un strat de asfalt. Nu stie cat de realizabil este, el nu lucreaza la terasamente, dar a zis ca la organizarea si viteza cu care se lucreaza nu e chiar imposibil. O sa ma tina la curent daca se schimba ceva, omul are peste 30 de ani de experienta pe santiere si e impresionat de UMB. A lucrat in trecut o scurta vreme pe A0 sud, se munceste si acolo dar "nu se compara".

TibiV

DASH CAMERA RO a filmat astazi nodul A0-DN5. Au avansat la "tumulii" celei de a doua supraversari a DN5...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

VladHDR

Quote from: Fred on October 02, 2022, 11:24:38 AMUn vechi prieten care lucreaza cu UMB la structuri pe lotul 2 nord mi-a spus aseara ca li s-a cerut ca in decembrie cand iau pauza de sarbatori tot terasamentul sa aibe un strat de asfalt.

Cand zicea @horatiu.cosma ca se misca bine pe A0N2 ma gandeam "ah, tare, inseamna ca in primavara la un moment dat vedem asfalt"... Dar asta e deja SF... Tare! Sper sa ii tina balamalele si sa defileze asa in continuare si sa continue pe modul "sport" si pe A7. Oricum, pare ca dupa ce au tras la jug in cantonamentul pe dealurile de pe A3, acum zburda la campie :D

Ionut

UMB pe A0N2 vineri 30 septembrie 2022
Doar trei poze deocamdată. Filmare mai încolo, sper.

(GPS)


(GPS)


(GPS)

rocklee

Din doua trei miscari astia te lasa cu gura cascata ....ce repede se misca ... :D
Astept cu rabdare filmarea... 8)

reed


pasa_andrei

Am revenit dupa o scurta pauza de 1 luna  :).

Azi am fost in vizita la Alarko pe lotul 2 - A0 Sud. Am 2 clipuri pregatite de aici din zona Dumitrana - DN5. Vant foarte puteric si o mobilizare asa cum nu am vazut pana acum pe acest santier. Am ramas placut surprins de ce am vazut si fata de ultima vizita diferentele sunt mari.

Se lucreaza la ambele pasaje peste autostrada de la Dumitrana si Darasti-Ilfov.
Prima rampa de la pasajul peste CF Bucuresti - Port este la nivelul final, a doua este la jumatate.
Noi devieri la ambele drumuri judetene/comunale.
Multe camioane care duc balast la rampe.
A ajuns balastul stabilizant pana aproape de Darsti

Va las cu primul clip mai jos.
Maine vin si cu cel de la nodul rutier DN5.


Enjoy!


carutasul

azi m-a dus waze către casă ( din Pantelimon) pe un traseu prin Jilava și DJ401 așa că am zis să fac un mic ocol să văd ce fac turcii. Și turcii tocmai scoseseră macaraua în mijlocul DN5, se circula pe o bandă așa că m-am simțit ca pe centură la Domnești :)  În filmare cred că încă nu e desfășurată... Am trecut pe la Dărăști, pe deviere, dar nu am înțeles mai nimic că era prea mare activitatea, noroc cu Pașa ... Ce am observat când am ajuns în zona mea e că aparent momentul devierii DN6 e mai aproape de cât credeam eu, au adus finisorul prin preajmă, poate or mai lucra și la vreo bretea, dar tare mă tem că e pentru deviere, că pare că au tot avansat la ea.

carutasul

Dar foarte tare e că ai prins în direct fabricarea "tumulului". Gata, le furăm tehnologia :)

kola

Salutare colegi,
am avut azi ceva timp liber la dispozitie si am vrut sa ma conving cu ochii mei cum este santierul celor de la Aktor dar si sfarsitul lotului 2. Va rog sa scuzati calitatea, pozele au fost facute in mers de pe bicicleta.
Sper ca in saptamanile ce urmeaza sa ajung si pe lotul celor de la UMB unde as vrea sa si filmez.

Am intrat de pe Dj 101 (Darasti -Magurele)

Activitate intensa pe lotul turcilor. Privim spre Dj 101

Spre DN6 - Avem balast stabilizat




In zona Dumitrana

g



kola




Munti uriasi de balast. Se astupa groapa de imprumut

Primul strat de asfalt


Se lucra la rigole


kola








Se punea balast pe sub pod. Probabil vor sa devieze traficul in curand.



kola

Si intram pe lotul grecilor
Spre DN6

Spre A1

S-a decopertat cam 50 cm din sol




Momentan liniste si pace


Primele zone cu umplutura.