Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 14 Guests are viewing this topic.

survola

CIC-ul se face doar pentru A0 sau și pentru A3?

Archi

^^ Si totusi recordul UMB e Timisoara - Lugoj lot 1 in 9 luni de zile, complexitate similara cu A0. Aici sigur nu o sa fie 9 luni ca au mult mai multe proiecte in paralel acuma iar iarna bate la usa imediat, insa  la final de 2023 putem sa ne asteptam sa fie gata sau aproape gata

Ionut

Nu e chiar același lucru. Izvin-Giarmata a fost cam de 9 km (din memorie), iar A0N2 are 19 km și un nod (cu DN1) mult peste Izvin, plus unul suplimentar A0-A3 trifoi. Deci nu se prea pupa indiferent cum o dai.

tom_sawyer

^^

12 luni, nu 9:

Timișoara – Lugoj lot 1 (9,5 Km)
Constructor: Asocierea SPEDITION UMB SRL - TEHNOSTRADE SRL - CARENA SpA IMPRESA DI COSTRUZIONI
Valoare ofertată: 210.369.462,74 lei (estimarea CNAIR fiind de 266.555.952 lei)
Data semnare contract: 20-Mai-2011
Durata contractului: 70 luni (de la emitere ordin începere lucrări) = 4 luni proiectare + 18 luni execuție + 48 luni garanție
Data emiterii ordinului de începere a lucrărilor: 20-Iun-2011
Data inaugurare: 23-Oct-2012
Stadiul proiectului: Lot finalizat la data de 10-Oct-2012, cu 6 luni în avans

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=251.0

horyatm

au fost 10 luni, la finalul lui august 2012 a fost finalizat și abia în octombrie a fost dat în folosință.

scuze de offtopic.

TibiV

Nodul A0-DN5 de la Ionut Ivasca: PASAJUL 1 DECEMBRIE - INTERSECTIE DN5- AUTOSTRADA A0 / 21.09.2022

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

astă-seară am trecut pe la opt pe DC20 ( e un traseu pe care evit cozile de vinerea, deși îmi cam tremură inima pentru "căruță" ) și am văzut că deja a apărut primul "tumul" iar un compresor lucra la ceea ce va fi fundația rampei corespunzătoare. De asemenea în zare la Dărăști se vedeau lumini dar nu pot zice dacă erau de la camioanele care descărcau sau au adus și acolo proiectorul pentru "tumul" . Era deja întuneric, după cum ziceam nu am văzut să lucreze în mod normal după ora șase dar pentru lucrări punctuale se mobilizează.Ce am uitat de ieri era că duseseră finisorul către Dărăști, deci probabil încep sau au început asfaltarea pe al doilea sens.

Siciltir

A0xDJ601  au început să toarne pilele pe partea cu pădurea.

carutasul

"tumulul" de la DC20 și fundația pentru rampă. Deocamdată doar partea dinspre pădurea Cornetu, la cealaltă parte nici o mișcare.







Powered by API/PUM imgur uploader


Între timp tocmai au terminat de asfaltat celălalt sens de la Dumitrana până la DC20, pe la 19:30 încă mai trebăluiau compresoarele iar finisorul deja se odihnea.


adix

#5304
Traiti!!
Filmare de la Pasajul Bragadiru A0.
Cu respect!

carutasul

Mulțam. Acum am văzut și traseul devierii DN6, aveam o bănuială dar de pe bicicletă nu ai vederea de ansamblu . Mă gândesc că s-ar putea să devieze doar o dată pentru ambele poduri, probabil prin noiembrie.

danutzu_1069

Da, viitoarea deviere este inca in faza incipienta... de balast ...

PlayStation

Azi la aktori la nodul A0-A1, terasamentul era la nivelul pilelor

paullie

Uraaa. Pai nu mai dureaza mult sa termine Aktor. Doar vreo 4 ani.

mirceaeliade

Anunt de atribuire pt:
Servicii de Supervizare ,,Proiectare și execuție Autostrada de Centură București km 0+000 – km 100+900 Sector Centură Nord km 0+000 – km 52+770 Lot 4: km 47+600 – km 52+070"
https://www.e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100155195/

Poate ca e un semn ca se aproprie intrarea in santier