News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

alexd4u2

Neata! A0 Sud, Lot 2, Nod DN5 - Pod CF902:

Ionut

API pe Facebook

Autostrada A0. Pe sud, loturile 1 (16,93 km) și 2 (16,3 km) sunt scadente în 2023 și turcii de la Alsim Alarko nu rup norii, dar avansează într-un ritm decent care ne dă speranțe că vom circula între DN6 și A2 cel mai târziu la sfârșitul toamnei. Pe nord, lotul 2 are termen 2024, dar antreprenorul (UMB) are forța de a livra în 2023 secțiunea DN1-A3 (aproximativ 10 km), dacă și CNAIR îi cere asta.

oneway

Doua poze de la A0-A1:
Pe sensul Bucuresti-Pitesti au turnat toate radierele


Pe sensul Pitesti-Bucuresti au inceput cofrarea celei de a doua culei.



Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

TibiV

De la Ionut Ivasca: PASAJUL 1 DECEMBRIE - INTERSECTIE DN5- AUTOSTRADA A0 / 01.09.2022


Ce imi plac balustradele alea dinlemn... Bravo lor!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexd4u2

A0 Sud, Lot 3, Tronson Darvari - Pod CF900:

sm33

Pe langa Aktori, melcul merge cu viteza...... 2026 termen suprarealist.

montaniardul

Conform hartii interactive API, se pare ca DN3 este singurul drum national care nu are conexiune cu A0 ?!?!


mirceaeliade

azi dupaamiaza erau 3 foreze in picioare la nodul A0-A3, mai era o macara, si inca un utilaj greu [parea tip foreza] dar la orizontala

dorum

N-am inteles si n-o sa inteleg vreodata de ce nu avem c---e sa nu mai primim la licitatii Aktori si Pizzari :(
O sa se repete situatia de pe ST aici pe AO si pe A7 si situatia de la CF Arad-Deva, dincolo unde au de sapat cu TBM-uri.

mirceaeliade

Daca nu ma insel si Pizza si Aktorii au certificate negative. Suspectez ca la licitatiile deschise pe A7 de exemplu sa nu aiba voie sa participe dupa ordonanta cu bulinele negre.  Dar la A0N1 licitatia e din 2019, la fel cum si pe A0N3 chinezii nu pot fid ati afara pt ca nici ordonanta cu excluderea chinezariilor pe banii europeni nu se daduse cand s-au lansat licitatiile pe A0N.

carutasul

#5201
De la plimbarea de astă-seară:

Așa încet, terasamentele se înalță, aici e breteaua care supratraversează DN6:


Iar aici se vede că rampa de la traversarea principală peste DN6 se înalță și ea:







"Trenulețul" asfaltării:







Au început să vină spre DC20 cu asfaltul, finisorul nu lucra la ora șapte, dar compresoarele erau la lucru.
Mai veneau camioane spre Dumitrana (din câte am văzut descarcă acolo) dar nu în ritmul de data trecută.
La "tumulii" de la supratraversarea peste autostradă de la DN6 au adus o macara mare și două prefabricate cu formă ciudată, așteptăm să le dea jos să le vedem și noi :)
S-au apucat să facă fundația sau cum se numește și la "tumulul" de pe partea cealaltă a DN6. Va fi probabil ceva acțiune toamna asta în zonă :)


Powered by API/PUM imgur uploader

Feri

Update 7 Septembrie nod A0A3:



carutasul

Plimbarea de astă seară (că se tot scurtează ziua, la un moment dat o să mă opresc :) )

Au ajuns cu "trenulețul veseliei" aproape de DC20, la DC20 sunt la nivel (dar cred că mai au ceva de îndreptat, mă gândesc că o să urmeze stabilizatul relativ curând ca să meargă cu asfaltul spre DN6.
Am făcut câteva poze cu prefabricatele de la supratraversare, se pare că sunt picoare de pod de fapt.
La DN6 au făcut și celălalt "tumul" pentru supratraversarea secundară, încă lucrau la ei pe la șapte când am trecut (cam așa lucrează, când au o chestie punctuală stau peste program, în rest program de birou). În fine, vor fi ceva evenimente prin zonă, le urmărim :)

























Powered by API/PUM imgur uploader

Drive_140

Quote from: Feri on September 08, 2022, 02:56:08 PMUpdate 7 Septembrie nod A0A3:

Proiectul de pe hartă API/OSM este diferit de ceea ce au desenat buldozerele UMB pe teren