News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

13 Members and 20 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Pe lotul 4 vor fi vreo 150 de grinzi de beton, daca la Slatina au făcut vreo 1000 pentru loturile 3 și 4 și le-au transportat 40-50-60 de km până pe poziție, îmi e greu de crezut că aici nu vor face același lucru când destinația e la 15-20 km distanță din care o bucată pe propriul proiect.

panzer

@horatiu, este prevazuta vre-o bretea de "incarcare" din DN2 similar cu Joita pe lotul Aktor?

ultras_30

pe lotul 1 la nodul cu DN4 azi au adus 1 foreza,de ieri s-a deviat dn4 pe o bretea construita in ultimele zile,in ultimele 2 saptamani au relocat conductele de gaz.

alext

Sambata au ridicat prima grinda de la nodul rutier A0-DN5.
Se pare ca au careva pile gata 100%...

carutasul

din ce am văzut săptămâna trecută mai erau vreo trei care nu erau gata, dar având în vedere că le ridică în ritmul lor probabil vor fi gata până ajung la ele...

cezar-mario2012

,,Montăm primele grinzi metalice pe Autostrada Bucureștiului, la nodul rutier de pe 𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝗜 𝗮𝗹 𝗔𝟬 𝗦𝘂𝗱, aflat la intersecția dintre A0 și A2 (București- Constanța). Acest nod va fi printre cele mai mari noduri rutiere construite în România. "

https://www.facebook.com/IrinelScriosteanu/videos/3157208607890992

JohannDB

                      ,,Montăm primele grinzi metalice pe Autostrada Bucureștiului, la nodul rutier de pe 𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝗜 𝗮𝗹 𝗔𝟬 𝗦𝘂𝗱, aflat la intersecția dintre A0 și A2 (București- Constanța).
                       Priveam la filmare și nu văzusem "din prima" data, fiind astfel puțin contrariat; uite însă, cât contează 24 de ore !!.... Eu am trecut cu o zi mai înainte pe acolo și încă nu se "mișcase" nimic la grinzi.....

































Powered by API/PUM imgur uploader

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

nivius

Au inceput sa filmeze din drona si CJ Ilfov:
Ridicăm drona pe șantierul nodului rutier "A2-A0", în județul ILFOV. Acum. Haideți cu noi!

Pare promitator. Not.





oneway

Astazi turnau piloti la A1-A0. Foreza alba de la Teius a disparut. Mai este una singura pe directia Bucuresti-Pitesti.



Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

liviu09

^ ^ @nivius
Filmarea e de prin septembrie, octombrie 2021.

dr4qul4

chiar ma uitam si nu intelegeam de unde e filmarea ca ultima data aveau pilele ridicate si se apucasera si de ridicat grinzile metalice.

@carutasul, iarna asta cu siguranta s-a miscat exceptional pentru infrastructura. Mai putin pe L3 Aktor. Acolo a fost viscol de au inghetat utilajele
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

carutasul

La grecu' sărac, nici Marcu nu trag :)

pasa_andrei

Cred e din iulie filmarea respectiva. Foarte promiti.:)))

carutasul

Abia aștept să vină vremea de bicicletă:










Powered by API/PUM imgur uploader


Erau niște cetățeni care vopseau la doi stâlpi de înaltă tensiune, se pare că au mai terminat de turnat partea de sus la un rând de pile la DN6, grămezile de balast sunt destul de impresionante ( nu am idee dacă și suficiente dar tot vin mașini) însă la terasament nu se lucrează și cred că au un motiv bun pentru asta la vremea din ultimele zile... Deocamdată doar am zis să "iau pulsul"...