News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Puffyk

Baieti, am si eu o intrebare. Va rog din suflet sa ma scuzati daca este una proasta sau prost pusa....
Stie cineva daca A0 Nord va avea descarcare&incarcare cu DJ601A? Mai exact, drumul dintre Bacu si Dragomiresti peste care va trece autostrada....
Va multumesc anticipat pentru raspuns!

RaduG

Nu, nu prea se fac descărcări pe DJ-uri (cu puține excepții), dar nu de accea, este nod cu A1 la 1-2km, apoi o iei pe 602 și ajungi în 601A:
https://www.proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html#map=14/44.467/25.906/0

Puffyk

Mulțumesc mult dar pe mine.... întoarcerea mă interesa!!!:)

Siciltir

La A0xDJ601 sunt aduse 10 armături de piloți,  depozitate pe partea pădurii.

pasa_andrei

A0 Sud - Lot 1 - Nodul A0-A2

Probleme cu balastul sunt prezente si aici.

Se lucreaza la acest nod de anul trecut, ceea ce ma bucura ca este o nod este de mare si complex. 



Enjoy!

danutzu_1069

Este mult de construit la nodul asta... Multa structura...

pasa_andrei

Pe partea spre Dambovita, toate cele 4 rampe sunt pe structura. Pare si foarte mlastinos terenul + ca este mult mai jos fata de A2.

dr4qul4

observ ca au deblocat prima banda. s-au miscat chiar repede. Si acum se observa mai bine ca pila doar musca din banda de urgenta, si vor aparea 2 benzi pentru directia Giurgiu, in dreapta pilei!
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

GIV

Quote from: pasa_andrei on February 02, 2022, 02:00:06 PM
Probleme cu balastul sunt prezente si aici.

pai nu spuneai tu ca s-a deblocat problema balastului cand ai pus filmari de pe lotul 2?  cred ca mai corect spus este ca s-au concentrat cu aducerea de balast pt lotul 2, sau ca cei de la alarko prioritizeaza segmentul dn5-dn6 deoarece nu au de unde sa aduca atat balast necesar pt cele 2 loturi..

si daca spui ca probleme cu balast sunt prezente si aici, unde mai este? ca de bine de rau pe lotul 2 au adus ceva..

pasa_andrei

Am spus ca au adus balast pentru lotul 2, aici este lotul 1. Alta poveste. O sa vezi maine ca pe tot parcusul lotului nu prea exista balast. Momentan ce inteleg este ca se concentreaza pe structuri pe acest lot.

@dr4qul4: Asa vad si eu, o sa avem benzi colectoare, ceea ce este foarte bine ca separata traficul principal de autostrada. O sa fie pe modelul cum avem acum la A4-DN3.

carutasul

O poză făcută de doamna mea la intersecția cu DN6
Din ce am văzut a apărut ceva schelărie și la ultimul rând de pile.



Powered by API/PUM imgur uploader

alexandru_m

Daca pe Yeti Omul Zapezilor sau Monstrul din Loch Ness nu i-a vazut nimeni prea bine pana acum, iata ca cei 3 crai de la Alsim Alarko s-au lasat fotografiati intr-un tarziu...

pasa_andrei

#4272
Continuam alergarea catre urmatorul punct important de pe A0 Sud. Nodul A0-DN4. Un trifoi superb plin de... pamanat momentan.

Podetele din interiorul acestui nod sunt gata , in rest nu avem lucrari la structurile principale.



EnjoY!

horatiu.cosma


carutasul

@alexandru_m:  De nevastă-mea nu se ascunde nimeni :)  Ei sunt mereu acolo, i-am văzut și duminica, dar mereu sunt doar câțiva. Acum dreptu-i că nu poți să urci prea mulți acolo pe schelă, dar ar putea să facă mai multe simultan, probabil nu au mai multe schele :) Aici mai au o supratraversare de făcut, deci nu e ca și cum ar fi "cinci de astea și am terminat" . Totuși, cum lucrează ei constant, ca în fabula cu broasca țestoasă, probabil se încadrează până la finalul anului cu structurile. Cu restul... vom vedea .