Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 22 Guests are viewing this topic.

dorum


hvm

^
Chiar conteaza de unde sunt? Eu cred ca e foarte bine ca apartin unei firme din RO decat unei firma din GR. O parte mai mare din profit ramane in RO. Si cine stie, poate de data asta o sa mearga, si la licitatiile urmatoare nu o sa mai fie subcontractori, si parteneri.... Mai creste o firma romaneasca putin cate putin...

sa dea domnul sa o tina tot asa.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

carutasul

grecii să vină cu roaba de bani să-i plătească :)

Skynick

Da unde o sa-si faca toate familiile soferilor de la Marcu concediul la anul? In Grecia  :lol: :lol: :lol:

hvm

^ Sa nu imi spui ca preferi sa nu faca deloc si sa se duca direct la ei profitul. Hmm....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

alin2pas

Quote from: Duta C on October 18, 2021, 04:34:11 PM
Paloșul lui Mihai Viteazul?
:lol:
Cred că mai degrabă e altceva, de-a lui Vlad Țepeș  :lol: :lol: :lol:

dr4qul4

Asta ar explica de ce nu se apropie turcii de el.  :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

pasa_andrei

Nodul A0-DN5 -Nu avem mari schimbari . Ah. A aparut ceata.



Enjoy!

MCI

"𝗗𝘂𝗽𝗮 𝘀𝗼𝗹𝘂𝘁𝗶𝗼𝗻𝗮𝗿𝗲𝗮 𝗰𝗼𝗻𝘁𝗲𝘀𝘁𝗮𝘁𝗶𝗶𝗹𝗼𝗿, 𝗮𝘂 𝗳𝗼𝘀𝘁 𝗳𝗶𝗻𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝘁𝗲 𝗽𝗿𝗼𝗰𝗲𝗱𝘂𝗿𝗶𝗹𝗲 𝘀𝗶 𝗮 𝗳𝗼𝘀𝘁 𝗱𝗲𝘀𝗲𝗺𝗻𝗮𝘁 𝗰𝗮𝘀𝘁𝗶𝗴𝗮𝘁𝗼𝗿𝘂𝗹 𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹𝘂𝗶 𝗜 𝗮𝗹 𝗔𝟬 𝗡𝗼𝗿𝗱

Este vorba despre Asocierea 𝗜𝗺𝗽𝗿𝗲𝘀𝗮 𝗣𝗶𝘇𝘇𝗮𝗿𝗼𝘁𝘁𝗶 & 𝗖 𝗦𝗽𝗮 𝗜𝘁𝗮𝗹𝗶𝗮 𝗦.𝗽.𝗮 – 𝗥𝗘𝗧𝗧𝗘𝗥 𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗰𝘁𝗺𝗮𝗻𝗮𝗴𝗲𝗺𝗲𝗻𝘁. Lotul I al traseului din Nordul Autostrăzii Bucureștiului, se află între A1 și DN1, de la #Dragomirești la #Corbeanca și are o lungime de 17,5 km. Obiectul contractului îl reprezintă proiectarea și execuția lucrărilor pentru construcția Autostrăzii de Centură București km 0+000-km 100+900, Sector Centura Nord km 0+000-km 52+770, Lot 1: km 2+500-km 20+000, iar prețul este de 815 milioane de lei, fără TVA.

𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝗜𝗜 𝗔𝟬 𝗡𝗼𝗿𝗱
La data de 17 mai 2021 a fost semnat contractul cu asocierea de firme românești care a câștigat licitația, respectiv Asocierea SA&PE Construct - Spedition UMB – Tehnostrade, iar ordinul de începere a lucrărilor a fost emis la 16 august 2021. Lucrarea se află în perioada de proiectare.
Este vorba despre 19 km de autostradă, între DN1 Corbeanca și DN2 #Afumați, unde vor fi construite 2 noduri rutiere și 10 poduri și pasaje.
Contractul are o valoare de 831,9 milioane lei, fără TVA.

𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝗜𝗜𝗜 𝗔𝟬 𝗡𝗼𝗿𝗱
Câștigător este Nurol Insaat Ve Ticaret A.S., iar acest sector de autostradă se află între DN2 și DN3 și trece prin localitățile ilfovene Afumați, #Găneasa și #Pantelimon.
Lungimea lotului III este de 8,6 kilometri, valoarea contractului fiind de 466 milioane de lei, fătă TVA.
Au fost depuse 7 contestații la CNSC. Curtea de Apel a decis reevaluarea ofertelor.
Se estimează emiterea raportului procedurii (reevaluarea) în prima jumătate a lunii noiembrie 2021.

𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝗜𝗩 𝗔𝟬 𝗡𝗼𝗿𝗱
La data de 18 august 2020 a fost semnat contractul de proiectare și execuție. Este vorba despre tronsonul aflat între DN3 și A2 (Pantelimon - A2), cu o lungime de 4,47 km, unde câștigător este Asocierea SA&PE Construct - Spedition UMB - Tehnostrade, cu preţul de 312,6 milioane de lei.
În prezent se elaborează Studiul de Evaluare Adecvată (SEA), având în vedere că au fost realizate obiectivele strategice pentru lacul și pădurea Cernica (arie protejată). Ulterior acestei proceduri de revizuire a Acordului de Mediu, va fi emis ordinul de începere a lucrărilor.

❗️ 𝗣𝗲 𝘁𝗼𝘁 𝗮𝗺𝗽𝗹𝗮𝘀𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁𝘂𝗹 𝗔𝟬 𝗡𝗼𝗿𝗱 𝗮𝘂 𝗳𝗼𝘀𝘁 𝗿𝗲𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝘁𝗲 𝗲𝘅𝗽𝗿𝗼𝗽𝗿𝗶𝗲𝗿𝗶𝗹𝗲 𝗽𝗲 𝗰𝘂𝗹𝗼𝗮𝗿𝘂𝗹 𝗱𝗲 𝗯𝗮𝘇𝗮 ❗️

Sursa: https://www.facebook.com/IrinelScriosteanu

EugenRo

^Pe principiul 'Las' sa miroasa si Bucurestiul niste Pizza'.  :headbash:
Cred ca nici ei nu se asteptau..  :wtf:

florin74

A refuzat INTRAKAT sa semneza contractul? Ca parca ei erau inaintea Pizzarotti. Sau a gasit ceva CNAIR la oferta lor
NGC, Dorel_cu_lopata... a rasuflat ceva?

MCI

Se intalnesc vecinii si prin Bucuresti!  :lol:
Cat a durat proiectarea pe lotul 1 A10 la Pizza, ca sa ne facem o idee ce va fi si pe A0?

ijwtsh

La ce de mult a fost proiectarea lui Pizza, nu cred ca e mai e relevant timpul :)) poate nici nu mai sunt aceiasi angajati

TeoH9

 :o Chiar nu stiu ce o fi mai rau: contract semnat cu Pizza sau sa ma rog sa se conteste, sa se reevalueze ofertele si astfel sa se intarzie lucrarile?

oneLess

#3809
^ Se întâlnesc vecinii și prin București!

Dar chiar sunt vecini
Aktor cu lot 3 pe sud A0
Pizza cu lot 1 pe nord A0
De data asta o să le-o tragă Aktorii cu nodul A0/A1, e la ei  :lol:
...