News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

oneway

Destul de mare agitatia la nodul A1-A0, decoperteaza pe partea cu Emag cu vreo 3 buldozere, 2 excavatoare si 6-7 basculante :)
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

oneway

La 07:15 se lucra la nodul A1-A0 pe partea cu Emag. O bretea a treflei era destul de conturata :) 






Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

PlayStation

Buna ziua!
Are cineva plansa cu nodul rutier A0-A1 din proiectul aktor
Am inteles ca e modificat fata de SF initial
Multumesc!

GeoRo


carutasul

Azi la supratraversarea de la DN6 au două pile cofrate și mai săpau la dezvelirea piloților forați. Așa în ritmul lor, nu cred că structurile vor fi vreo problemă în atingerea termenelor din contract. Nu m-am lămurit cu balastul încă, acolo e critic...

shogom

Azi pe DN1A destule camioane cu balast.
Ba chiar, sa inlature orice neintelegere, pe parbrizul unuia era autocolant mare:" Autostrada A0 Bucuresti Sud" :D


hefaistos

Or fi ajuns zvonurile despre dicutiile in contradictoriu de aici (ba e, ba nu e pentru A0) :D
Quote from: shogom on October 06, 2021, 03:53:20 PM
Azi pe DN1A destule camioane cu balast.
Ba chiar, sa inlature orice neintelegere, pe parbrizul unuia era autocolant mare:" Autostrada A0 Bucuresti Sud" :D
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

carutasul

probabil că ori le depozitează undeva mai departe de mine ori le împart relativ uniform pe tot lotul și nu se văd, pentru că da, cam peste tot erau "grămăjoare"  :) Dacă le aduc o să le vedem în curând în creșterea terasamentului. Cumva dacă vin dinspre fabrica de grinzi spre DN6 probabil și balastul tot în sensul ăsta vine ...

MCI

Ce se mai aude de A0 Nord lot 1 si 3? Potrivit graficului ar fi trebuit declarat un castigator plus semnare pana la sfârșitul lunii trecute.

oneway

Scuzati pozele din fuga :)Intre 15-20 de camioane plus buldozere si excavatoare erau la 7:15 in nodul A1-A0. Mobilizarea a crescut destul de mult saptamana aceasta !






Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

Kitz

Oare pe când ne încântă @pasa_andrei cu o filmare de pe lotul 3 să-i vedem în acțiune pe cei de la Marcu/Aktor ?  :D

pasa_andrei

Sa vedem cum este vremea in weekend. Pana una alta revenim pe lotul 2 cu nodul de la DN6 unde vad prima oara activitate.



EnjoY!

carutasul

Pentru că mă enervează vremea asta am dat o tură până la DC20 și am constatat că acele camioane de balast chiar există;  eu m-am intersectat cu două camioane iar pe terasament se mai vedeau vreo trei, toate păreau să meargă spre "muntele" de la Dumitrana. Cred că au mai făcut unul alături. Ziceam că poate ajung și pe la Dumitrana mâine, dar dacă a filmat pașa nu mai e cazul :)

carutasul

@pasa_andrei: scuze de întrebare, dar filmarea când exact a fost făcută? Pentru că aseară erau doi piloni decofrați și cofrajul pus pe ceilalți doi de alături.