News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

voicul

Eu zic sa comparam in continuare mere cu pere sa vedem daca ies pepeni la calcul.   :D

Multi o sa aiba surprize ca pe A0 nu va fi ca pe A10, pentru ca nici falimentul lui EuroConstruct de pe A10 nu va fi pe A0. Deci nici problemele de pe A10 nu o sa fie pe A0.
De fapt Aktor nici pe A10 nu mai lucreaza ca Aktor pe A10  :lol:

Sa nu uitam ca pe A10 Marcu nu a fost din prima si un lucru pe care stie sa il faca bine Marcu e sa traga tare.
Pe A0 lucreaza din prima Marcu.


dr4qul4

contractul lor e semnat in acelasi timp cu ale turcilor. Daca aia se misca incet, actorii sunt mult mai in spate, fiind abia la decopertari.
Asa ca nu-i laudati inca.
Au deja 2 ani si jumatate de cand le-a fost atribuit contractul!!!
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

florin74

Pai pe 1 septembrie au primit OIL.
Si din cate am inteles intarzierea a fost generata de aprobarea PT-ului, si unde CNAIR a avut o parte insemnata de vina, prin cerintele diferite fata de SF in ceea ce priveste nodul A1/A0. Si unde nu a avut succes, dar s-a piedut cel putin un an. Pana prin toamana/iarna 2020.

dr4qul4

Detalii. Orice constructor poate trage de timp pt oil. Iar actorii sunt experti la tras de timp. Aceleasi probleme le-au avut si turcii cu podul. Dar asta nu i-a impiedicat sa decoperteze.
Eu ii judec strict dupa data semnarii.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

shogom

Cum ar fi sa functioneze" si aici rivalitatea inter-statala, Turcia- Grecia!? Cum ar fi sa se bata" pe teren, gen cine termina primul lotul!?
Vise umede...
O sa vina niste romani, imbracati in orange ul olandez, si o sa le arate iar cum se face.

sm33

#3680
Bună, eu am dorit sa impartasesc uimirea mea. Știu ca nu Aktor este vioara intai ci subcontractorii. Dar cu toate acestea, nu pot sa nu admir startul. Astăzi de dimineață la 7 auzeam zgomotul senilelor. Este adevărat ca mai este mult pana departe, și ceea ce au făcut pana acum este doar o picatura intr-un ocean, dar și asa!

carutasul

Avem destule motive să fim circumspecți dar dacă nu am fi cât de cât optimiști n-am intra pe forum :)
Vorba bancului: "măcar de data asta!"

kola

Salutare colegi,
Aktor a intrat pe traseul autostrazii. Se lucreaza in mai multe locuri. Iata si dovada
Intersectia cu DJ 601. Aici au taiat padurea de pe traseu iar acum s-au apucat sa decoperteze

In dreptul organizarii de santier. Au inceput sa decoperteze si aici(vedeti planul din stanga drumului)

In organizare, la momentul la care am trecut eu inca se aflau utilaje.

Aici este zona dintre autostrada A1 si drumul care traverseaza autostrada - DJ 602

O alta poza facuta la intoarcere

zona atacata dintre DJ 602 si raul Ciorogarla


acum in partea opusa (cu vedere la A1)

Unde se vad utilajele alea, in departare aplicau un praf alb (Cred ca durosol).

Cam atat. Astept sa faca un traseu pe care sa pot merge cu bicicleta si atunci ma duc sa filmez.

Mishu23

Cine lucreaza efectiv la decopertari in momentul asta? Marcu sau Aktor?

dr4qul4

pe lotul Aktor trebuie sa stam cu ochii dupa relocarea utilitatilor. In special LEA,  unde sunt experti in intarzierea relocarilor
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

pasa_andrei

Am facut aseara niste teste LIVE din drona de la nodul cu DN5. Va las aici un link pentru mai multe detalii



Enjoy!

sm33

Quote from: Mishu23 on September 30, 2021, 12:31:46 PM
Cine lucreaza efectiv la decopertari in momentul asta? Marcu sau Aktor?
Marcu daca ma iau dupa ce scrie pe masini

danpandrea

@pasa_andrei: dacă poți să lași how-to-ul unui live din dronă pe topicul dedicat dronelor, aș aprecia foarte mult.

Attreyu

Pe A0 L3 se lucreaza bine de tot la decopertari, e full de utilaje, practic imi beau cafeaua cu baietii, stand peste drum, la 8 dimineata incepe forfota.

Au terminat de dat cu bulldozerele si mutat pamantul de saptamana trecuta, de saptamana asta se niveleaza cu autogrederele.

Ionut

Hai sa vedem mai departe, decopertarile sunt usor de facut. Nu ca ar avea cine stie ce inginerie de lot (niciun lot din A0 nu e mare inginerie), dar vorbim de naravuri de care nu scapi asa usor.