News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

hvm

mie mi se pare ca odata cu schimbarea managementului s-a observat o schimbare majora. As vrea sa cred ca aceasta va continua si pe A0 in acelasi ritm pe care l-am vazut in ultimele 3 luni, care chiar a fost un avans normal (tip PORR, Strabag, Astaldi - nu pot sa spun UMB fiindca ei sunt la un alt nivel)
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

bekxy

După ultima filmare de pe A0 sud lot 2, nu pot să nu mă întreb unde ajunge balastul care tot vine de câteva zile...? Că acolo pare să nu fi ajuns nimic.

florin74

20 de camioane de la Marcu se deplasau pe Valea Oltului catre Bucuresti.
Asteptam poze zilele urmatoare :D

carutasul

ceva-ceva este, și probabil mai și aștern pe măsură ce primesc, dar sigur nu e pe măsura necesarului. Așa că dacă o să facă în final rost va cam trebui un "iureș ca la UMB" ca să se încadreze în timp. Partea bună e că suspectez că pot aduce oameni din Turcia la nevoie ( dacă nu, stau la frontiera cu Siria cu firma de recrutare :) ) . Însă preferam să nu fie nevoie de suspense..

GIV

#3619
 :welcome: :grouphug: :welcome:


asta da veste buna

Alecs

Buna ziua,

Sunt nou pe aici si am incercat sa gasesc ceva ce m-ar interesa, dar nu am reusit.
Din cate stiu, a fost semnet de curand si proiectul pentru lotul A0 Nord Lot 2 (Corbeanca-Afumati). 

Aveti idee ce drumuri din acea zona se vor lega la A0 ? Presupun ca nu sunt luate in calcul si drumuri mai mici, doar DJ,DN,...

Va multumesc anticipat!

pasa_andrei

Revin cu primul clip de pe A0 Lot 2 - Nod DN6. Au decopertat toate bretele care nu erau in august decopertate + cativa stapli ai podului principal peste DN6. Readuc aminte ca aici mai urmeaza inca un pod paralel cu cel actual, cam cum o sa fie si la DN5. Si noi ne faceam sperante ca vedem asfalt anul asta pe aceasta portiune. Ce sanse mai are pentru a putea fi gata in 2022?



Enjoy!

florin74

Alte camioane azi pe A1 de la Marcu in drum spre Bucuresti.
Sa speram ca de saptamana viitoare le vedem pe teren, la lucru.


Alecs


tom_sawyer

@Alecs: ai un topic numit "Autostrazi in Romania: sinteza". Acolo ai link-uri către proiect și multe alte date relevante.

Planșe A0 nord lot 2:
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=10.msg247679#msg247679

bekxy

Eu am urmărit de-a lungul timpului toate filmările de pe loturile 1 şi 2 sud. Dacă cu decopertările şi cu forajele mi-au dat impresia că se mişcă binişor (nu bine!), la structuri mi se pare că abia se târâie. Iar peste vară au fost la un relanti maxim (adică minim). În filmările din ultimele luni rar dacă e careva care să facă ceva, pe kilometri întregi. Aşa.... a la turca, bre!

MCI

@bekxy Chiar ma gandeam si eu azi de ce sunt asa de inceti cu structurile dupa ce am vazut filmarea cu nodul de la Dn 6. Adica fata de o filmare din iulie, vad doar 2-4 piloni ridicati si decopertare. Chiar daca sunt probleme cu balastul, la noduri au ramas cu acelasi progres fata de lunile trecute, din ce vad eu in filmari.

Duta C

Idem...or lucra numa noaptea cite un pic!

tom_sawyer

Autorizatie nr. 50 - ,,Relocarea rețelelor de înaltă tensiune LEA 400kV s.c. Domnești - București Sud și LEA 400 kV s.c. Slatina - București Sud" din cadrul obiectivului de investiție "Autostrada de Centură București, km 0+000 – km 100+900, Lotul 2: km 69+000 – km 85+300 aferent Centură Sud – Etapa 4"

Numar înregistrare autorizatie si data emiterii ei - 34161/15.09.2021

http://mt.ro/web14/documente/interes-public/autorizatii/2021/50/AC%2050_2021.pdf

MT