News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

florin74

Ar trebui sa se vada si miscare la balast...Vrabiutele zic ca problema ar fi rezolvata. 600 transporturi pe zi ar fi planul :))))
Si ca de ieri sa inceapa.
Se confirma?

GIV

^vrabiutele n-au transmis si solutia la problema?

Dragosdimitrescu

31.08.2021 nici o miscare cu balast pe lotul 2. Verificat la Darasti si 1 Decembrie

pasa_andrei

Un video cu mai multe intrebari adresate catre constructor. Totusi la Dumitrana avem destul balast, de ce nu-l folosim pe asta pana vine altu?




Enjoy!

Kitz

Am întrebat și eu mai de mult de ce nu se folosește balastul pe care îl au deja și am primit răspuns cum că balastul existent e pentru un strat mai superior decât cel de care au acum nevoie să îl pună direct pe pământ. Poate știe cineva care e mai bun în domeniu să explice.

alin2pas

Balastul e un amestec de nisip cu pietriș de diferite dimensiuni. Balastul care are și bolovani, de exemplu, e mai bun pentru stratul inferior, de umplutură, că are rezistență bună la compresiune, dar nu poate fi folosit pentru straturile superioare, unde trebuie să asiguri o grosime mai mică și o așezare mai uniformă a balastului. Deci e vorba de compoziția și granulația balastului existent, care îl face mai bun pentru stratul superior.

PlayStation

#3486
Am gasit acest clip pe youtube

A0 sud lot 1, nod rutier A0-A2

GIV

^este lot A0 Sud 1, lotul 3 e al AKTORILOR :)

mike_us

Sincer nu arata prea încurajator.  :(

roata

#3489
In filmare incepand de la 3:26 incepe sa se vada clar cat de scurte vor fi benzile de accelerare/decelerare comasate din interiorul trifoiului.
Ochiometric am numarat vreo 6-7 secunde, la viteza de autostrada, timp in care un sofer poate sa se inscrie pe banda de iesire, care va fi comuna cu a celor care vor sa intre.
Va fi bine...

voicul

Cu ce viteza se va merge pe A0: 130 sau 100/h?

Kitz

Au început Aktor/Marcu să intre în teren mai serios, cum se zicea că de la 1 septembrie ? La băieții turci au început să vină transporturile de balast ?

GIV


Attreyu

De vreo saptamana au inceput decopertarea pe L3, zona Domnesti, la vreo 500 de metri de casa mea, si vin incoace.

Nu am poze, dar sunt vreo 3 excavatoare si cateva basculante, lucreaza "muncitoresc".

carutasul

#3494
Câteva poze de la o scurtă bicicleală de azi:

Se toarnă podețul peste canal la DC20



Podețul ăsta cred că are și rol de traversare pentru țeava pe care am fotografiat-o în trecut:










Podețe la nodul cu DN6, date cu smacolină:










Dacă nu mă înșel și erau deja acolo, la DC20 spre Dumitrana au mai apărut niște grămăjoare de balast, nu mari, sper că mai cresc :)

Powered by API/PUM imgur uploader