News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 26 Guests are viewing this topic.

pasa_andrei

Video de la nodul A0 cu DN5.



Enjoy!

TibiV

Câți nesimțiți forțează îngustarea...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

vladioan_bv

intr-o tara cu apa calda cred ca intai se apucau de pilele de langa dn5..   ^ iar altii nu fortau ingustarea.

Mascarpone

Pe sentinelhub apare ca Aktor a atacat traseul din Padurea Berceni

dr4qul4

Ai dreptate. Pare ca au decopertat toata bucata intre A1 (emag) si padure (inlcusiv coltul din padure). din pacate sunt cam multi nori




Powered by API/PUM imgur uploader
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

RaduG


mike_us

UMB a semnat lotul 4 in august anul trecut, deci teoretic in Septembrie ar trebui sa termine proiectarea. Poate ii vedem sa înceapă cite ceva in toamna?

razvan96

Ai mai pus intrebari asemănătoare pe topicul A3 si s-a mai zis ca pe contractele licitate in 2019 si dupa se poate da ordin de incepere dupa ce s-au facut exproprierile, asa ca e irelevant cand s-a semnat contractul daca exproprierile s-au facut cu multe luni dupa. Desigur, chiar fara ordin de incepere oficial UMB putea lucra "neoficial" la proiectare, insa contractul nu ii obliga, cum nu ii obliga nici pe Zimbor-Poarta Salajului, nici pe VO Galati, cum nu ii obliga nici pe Nurol pe lotul lor din A3.

kola

Salutare colegi,
am trecut azi pe A1 unde se intersecteaza cu A0 si cei de la Aktor lucrau mai ceva ca niciodata( erau 2 excavatoare, 2 camioane si ceva ce parea a fi o foreza [poate mi s-a parut]) din pacate nu am putut sa fac poze. Maine o sa merg iar si voi face si cateva poze, sper doar sa ii gasesc pe santier.

RaduG


mike_us

#3220
@razvan96 Mulțumesc de răspuns si explicație.
Sinteza nu este actualizata de anul trecut si nu am găsit cind s-a dat ordinul de începere a proiectării. Cred ca s-ar putea face un tabel măcar cu loturile care sunt semnate sau sunt in curs de semnare cu date pentru fiecare etapa. Se pare ca sunt suficienți membri ai forumului care lucrează pentru CNADR/minister si nu cred ca ar fi așa de greu de făcut (nu cred ca sunt mai mult de 20 de loturi).
Pe de alta parte cautând pe internet domnul ministru Drula îmi da dreptate:
"Pe lotul adiacent, 4 (lung de 5 km, între Pantelimon și A2), constructorul se mișcă bine cu proiectarea, iar execuția lucrărilor va începe la toamnă."
https://www.mediafax.ro/social/s-a-terminat-licitatia-pentru-un-lot-din-autostrada-de-centura-a-bucurestiului-20156951


ovicor

@ mike_us , Oamenii de care vorbesti au plecat acolo exasperati, ca si noi, de faptul ca se misca prea incet, spre deloc, lucrurile. Sunt convins ca aloca timp indelungat in acest sens. Oricat suntem noi de legati de ei, si ei de noi, trebuie sa ne multumim cu ce-i esential, pe care se straduiesc sa-l prezinte.

Titza

Autostrada de Centură București, A0 sud, lot 1: Zona nodului rutier cu A2
Stadiu lucrări 10.06.2021

kola

Seara buna colegi,
din pacate liniste si pace azi pe lotul Aktor.

pasa_andrei