News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2, A2-DN3 și DN3-DN2.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 19 Guests are viewing this topic.

voicul

^Si cei care ii asteapta "in 20 20  :o" ce sa mai zica?
Semnare contract 2019 - 12 luni proiectare = 2020.

O sa se mobilizeze prin vara, dar pana nu pun umarul la munca isi merita cu varf si indesat toate mistorurile. Si cele de pe A10.

panda_no 5

Aktor nu va face ABSOLUT nimic anul asta pe A0.
Ar trebui gasita o cale de depunctare pentru alte participari la licitatii asa incat sa nu mai castige nici o lucrare in Romania.
Va fi ultimul tronson din A0 care va fi terminat .
Si asta din intreaga A0.
Garantat.
Nu ai cum cu 2 utilaje, si zero muncitori sa faci infrastructura in Romania . A, am omis, si citeva laptopuri si Dustere si alea inchiriate.
Nici chiar batandu-ti joc de subcontractori.

bacovia

^ Asta ziceam si eu mai sus. Si primesc numa minusuri  :lol:


pbh

@alexd, nimeni nu iti da tie -, sunt de fapt + pt AKTOR!

florin74

Nu este autorizatie de construire. Si au multe pacate, dar partea asta cu intarzierea PT si AC e cam tinut de CNAIR, in cea mai mare parte. (discutii interminabile pe marginea nodului cu A1, s-a incercat o modificare a lui fata de SF)
Din informatiile mele, totusi in 2 luni o sa se mobilizeze. Contractul e profitabil, dar se incearca eliminarea Euroconstruct de catre Aktor, dupa teapa care au luat-o pe A10. Olandezii nu ii mai accepta. In iulie o sa intre 100 mil euro  in conturile Aktor, deci din august o sa vedem ceva miscare.

panda_no 5

Ok, vedem pe 1 septembrie daca aceste termene succesive de incepere a unor lucrari se vor confirma sau nu.
Pe toate celelalte santiere nu s-au confirmat niciodata, nici de incepere a unorlucrari , nici de finalizare.
Se exclud tarusii cu bentite rosii aparuti pe campuri. :lol: :lol: :lol:

Dragosdimitrescu

Clar ar trebui modificata procedura de evaluare la livitatie.
Pentru intarzieri intre 3 si 6 luni un puctaj; intre 6-12 luni alt punctaj, 1-2 ani suspendare drept de participare 2 ani la licitatii. Peste 2 ani suspendare timp de 10 ani.
Aktor, Pizza si Straco vor primi derogare pentru a construi impreuna doar Canalul Dunare-Bucuresti. Pe banii lor si fara termen de livrare.

hvm

^
Nu stiu daca n-ai inteles dar pana acum Aktor a depasit termenul contractual doar la proiect pe A0 si ala inca nu e prea clar, dar pe A10 inca e in termen contractual pentru inca vreo 3 luni parca. Iti dai seama ce serios a fost statul daca le-a permos sa astepte. Daca termina in 3 luni, au dreptul la bonus pe urmatoarele licitatii pe baza asta.

Pana acu doar Straco e cu probleme...
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

pasa_andrei

Nou videoclip de pe A0 Lotul 2 unde va prezint astazi in detaliu nodul cu DN5. In acest momentul circulatia in zona a fost restrictionata la o 1 banda/sens pe sensul Bucuresti- Giurgiu. Nu, nu o sa se ingusteze dn5 la 1 banda pe sens, este doar o ingustare temporara pana termine pilele cele mai aproapiate de sosea. Nici macar banda de accelare nu o sa fie afectata. Proiectul este ok si implementarea la fel.



Enjoy!

Andrei I

Ma gandeam ca ar fi putut trage pilonii un pic mai departe de DN5, avand in vedere ca pe "malul" celalalt sunt la o distanta mai mare. Pare ca puteau muta podul 5 m mai in spate si nu mai restrictionau traficul, plus ca si raman la final cam aproape de sosea. Poate exista o explicatie si nu o stiu eu.

kesphishev

^ Există o explicație: Vor mai construi încă o pereche de pile ,,pe malul celălalt" al drumului.
Pursuing a passion is seldom a waste of time.

kola

Ziua buna colegi,
Vin si eu cu 3 poze de pe lotul celor de la Aktor. Activitate redusa la 1 buldo, 1camion si 1 excavator. Un alt buldo-excavator era langa organizarea de santier si parea ca vrea sa inceapa sa decoperteze si acolo





Andrei I


hefaistos

Deci Aktor mimeaza in mod responsabil inceperea lucrarilor. Probabil vor sa evite noi penalizari.
Sa vedem daca vor finaliza in toamna asta A10 si, pe masura ce lucrarile de mutat pamant se vor finaliza, vor muta acele resurse spre A0.
De ce zic "daca". Pai resuresele lor sunt de fapt ale subcontractorilor, mai trebuie sa se inteleaga si la pret. Daca nu, vor cauta alti subcontractori si din nou...pauza. Stiu, am auzit pe aici ca Marcu se va muta pe A0, dar nu am auzit-o nici de la Aktor nici de la Marcu.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

sm33

Și când ma gândesc ca UMB-UL câștigase..  .. mama lor de Aktori!