News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2, A2-DN3 și DN3-DN2.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 13 Guests are viewing this topic.


RaduG

Selim rezistă! Mi-am propus să scriu un articol drăguț pe blog când va pica :)

razvan96

Nu inteleg ce aveti cu stalpul :lol:. Poate ca subcontractorul turcilor care se ocupa de relocari nu are suficienti oameni pentru toate retelele si atunci e prioritizata LEA de la nodul cu DN6, care încurca mai mult decât linia asta.

RaduG

N-are nimeni nimic cu stâplul, personal îl voi folosi doar ca laitmotiv pentru a descrie chinurile facerii prin care trece (încă) nașterea infrastructurii rutiere de mare viteză în România. Un adevărat ,,travaliu de 24 de ore"  :lol:

Cristian 74

#3049
@RaduG, ai reușit să faci un stâlp celebru pe forum. Și nume i-ai pus, poate că ar trebui să îi sărbătorim ziua de naștere.  :D Dacă erau Aktor sau Pizza pe aici mă temeam că o să îi ținem majoratul.  :p
LE: Greșeala mea, @panzer e nașul de botez, a fost foarte inspirat!

RaduG

Mulțumesc pentru apreciere, dar nu sunt eu nașul de botez.

paulmare

Sambata pe la 16.30, inainte de ploaie, niste baieti hotarati si 2 cife turnau beton la piloti la nodul cu A2, unde e foreza si macaraua in filmare, eram la volan si nu am reusit sa vad firma care a subcontractat pilotii

carutasul

#3052
Ceea ce se vede din dronă cu albastru sunt cofrajele pentru piloni



Camionul pare să fi aparținut Armatei Române, dacă nu cumva turcii or fi cumpărat de la noi în anii '80 :)

Între Pădurea Cornetu și Sabar e un canal care drenează apele pluviale, se construiește un podeț:










Azi am lăsat "căruța" acasă:  :)




Paralel cu autostrada se montează o conductă. E la o distanță relativ mare, părerea mea e că se înlocuiește conducta din ultima imagine:













Powered by API/PUM imgur uploader

kola

Am trecut astazi prin zona organizarii de santier a celor de la Aktor, in speranta ca voi zari mai multe utilaje in baza. M-am inselat. Aveti si dovada:

voicul

E posibil sa nu vedem prea multe utilaje pana in august, pentru ca ei se bazeaza pe Marcu.

mike_us

Din cite știu Aktor nu a primit încă AC. Proiectul l-au terminat/depus?

kola

O sa fiu cu ochii pe ei si cu camera telefonului.  Poze de azi. Din pacate nicio miscare.


dorum

#3057
Mai dureaza pana trimit 5 canistre de motorina din Grecia pt cele 2 camioane si pt excavatorul ala... :(

Drive_140

#3058
Nu pot să înțeleg aceste glume permanente despre Aktor. Evident, se vor mobiliza aici înainte de finalizarea a10. În iulie / august.

Cei care îi așteaptă astăzi, precum și cei care îi așteaptă în 2023, vor fi dezamăgiți

bacovia