Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Skynick

Mi se pare mie sau au inceput sa se miste mai repede cu relocarile de stalpi de electricitate?

carutasul

asta mi se pare și mie "surpriza etapei". Relocările care durau cu anii acum au început înainte de a intra constructorul bine în pâine. Vorba franțuzului, pourvu que ca dure... :)

mike_us

Loturile 1 si 2 au 30 de luni termen de execuție. Poate cineva sa explice de cind se socotesc cele 30 de luni? Din momentul in care se da AC, de cind intra constructorul in teren sau de cind se termina ultima realocare? Mulțumesc.

hefaistos

Din cate stiu eu termenul curge de la Ordinul de incepere a lucrarilor (deci ulterior AC) dat de beneficiar si poate suferi corectii in plus functie de neindeplinirea de catre beneficiar a obligatiilor, de exemplu exproprieri, relocari de utilitati etc.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

mike_us

Mulțumesc @hefaistos. Deci teoretic au pina in toamna lui 2023 (presupunând ordin de începere prin martie). 

pasa_andrei

Eu din ce stiu ca cele 30 de luni se scurg de la ultima AC, iar aici vine aprilie 2023 care foarte posibil sa se transforme in decembrie 2023 pentru ambele loturi. E destul de greu de vorbit de finalizare cand inca nu avem lucrari mari incepute( vezi podul peste Dambovita si multe alte pasaje)

oneway

La 16:10, la viitorul nod A0-A1, un excavator incarca anemic o basculanta pe aceeasi parte cu restul sapaturilor...
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

pasa_andrei

Partea a 2-a de la clipul cu A0 (sectiunea intre Dumitrana si Sintesti).



Enjoy!

kola

#3038
Salutare colegi,
Azi i-am prins pe cei de la Aktor("multi rau") cand se retrageau la baza. Aveti mai jos si dovada. Daca va uitati atent se vede si ora in ceasul de bord.


Nimic nou





Claudiu T.

16.30 deja pe drum spre baza. Programul e program nu ai ce face  :lol:  In alta ordine de idei,de ce nu lasa utilajele acolo? Doar nu le fura de pe santier. Sau..?
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Bachus01

Utilajele nu le fura , dar alea mai au baterii + motorina in rezervoare  :lol: :lol: :lol:

TibiV

#3041
A0 sud Lot 1 Alsim Alarko, zona nodului cu A2. Filmare ASCORO.

Mama proștilor este mereu gravidă... :)


hvm

De relocarile LEA cine se ocupa? Beneficiarul sau constructorul?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Dominik

You're in Steelers Country