News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

jaston

Aici e lotul lui Aktor?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


vladioan_bv


carutasul

Da, Alsim, nu cred că au început ceilalți și oricum după atâta carantină și mai ales iarnă  raza bicicletei e cam scurtă, o să crească sper progresiv :) Asta era plimbarea de seară, nu am fost prea departe.

minisoferul

#2958
Din sedinta de guvern de ieri, 13.05.2021: HOTĂRÂRE pentru modificarea și completarea anexei nr. 2 la Hotărârea Guvernului nr. 354/2020 privind declanșarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes național "Autostrada de centură București, sector Centura Sud km 52 + 770 - km 100 + 900", pe raza localităților Glina, Cernica, Popești-Leordeni, Berceni, Vidra, Clinceni și Ciorogârla din județul Ilfov


nivius

O intrebare despre tronsonul recent atribuit UMB: in planurile grupului de lucru Bucuresti-Ilfov e propus un nou nod pe A0 la intersectia cu DJ200 (detalii http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2977.msg335454#msg335454 ). Avand in vedere ca oricum UMB trebuie sa ridice DJ200 peste autostrada iar asta e deja inclusa in proiect, oare nu ar putea fi adaugate deja in faza de proiectare bretelele si giratoriile de pe DJ pentru noul nod?


Dominik

You're in Steelers Country

survola


voicul

Nu e rau, dar pot sa il mentina macar la 1.5%?

Autostrada de Centură București: A0 Sud Lot 2 - COMPARAȚIE 14 mai vs 08 mai 2021


RaduG

Foarte interesantă filmarea comparativă 8-14 Mai, arată progres vizibil pe aproape toate secțiunile atacate. De exemplu la min 8:22 vezi că au un singur cofraj cilindric - poți să le și calculezi ritmul de betonare (undeva prin toamnă iarnă termină, depinde la câte zile a prevăzut proiectantul decofrarea).
Felicitări Ascoro pentru efort și timp și bani - pentru că stricați bucșele la mașinuța aia grena cu girofar  :cheers:
On the other hand, Selim rezistă :)
Idee: prevăd o aglomerare de filmări din dronă pe A0, chiar am văzut la pasajul Domnești parcă într-o zi 3 filmări. Propun o discuție între posesorii de drone, care să încerce să facă un schedule comun de filmări, astfel încât să nu facă efortul doi în aceeași zi. Nu știu, poate unii sunt ocupați în timpul săptămânii și pot filma doar în weekend, alți poate prin natura job-ului sunt pe teren și prin zonă  în timpul zilelor lucrătoare. Mă gândesc evident la o acoperire cât mai uniformă în timp cu filmări, în scopul monitorizării cât mai eficace.

carutasul

cred că pe centură problema e că în timpul săptămânii îți blestemi zilele pe drum până la obiectiv :)

Dominik

You're in Steelers Country

mirceaeliade

>Constructorul elen Aktor va începe lucrările pe lotul 3 din Autostrada de Centură București (A0) Sud luna viitoare, iar constructorul român Dorinel Umbrărescu va intra în teren pe lotul 4 din A0 Nord la final de an, urmând ca la începutul anului viitor să demareze construcția și pe lotul 2 din A0 Nord, potrivit ministrului Transporturilor Cătălin Drulă.


https://www.economica.net/autostrada-de-centura-bucuresti-cand-intra-grecii-si-umbrarescu-pe-teren-si-care-e-situatia-pe-fiecare-tronson_510878.html

adiarc

^se leaga bine pt UMB...pot fii mutati aici cei de pe Craiova-Pitești ( partial)....cat despre aktori....nici o certitudine
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura