News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 22 Guests are viewing this topic.

reed

La 4:13 cred ca isi fac fabrica de grinzi

danutzu_1069

Ete ca asta am vazut sa fie scris: firma turcă are echipe de muncitori din Turcia!!
Reportaj la ProTV astazi...

sm33

De doua zile, apar "utilaje" la organizarea de santier Aktor pe A0. Ieri am vazut un buldoexcavator. Astazi au mai aparut un miniexcavator si un bobcat.  :D :D Sper din tot sufletul sa fie folosite la amenajarea platformei in incinta birourilor! Ca sa faci autostrada cu ele, iti ia ceva timp! Am si o fotografie, si promit ca weekendul acesta invat sa o postez!

voicul

Intrii aici - http://proinfrastructura.ro/poze.html si selectezi pozele (de preferat nu mai multe de 10 pe post).

Dupa care copy si paste intr-un mesaj pe forum.

sm33


reed

#2765
2021-2041 ,2 decenii de constructie infrastructura de mare viteza.Aproape pot sa imi imaginez placa comemorativă

paullie

Crapa ceasu' N-au intârziat decât 11 luni.

avumit

Vor intra in istorie ca record: cu un buldo au construit tot. Cred ca deja este saracul extenuat. :))

pasa_andrei

#2768
Clip nou de pe A0 cu 2 surprize pe sectorul Darasti - Nodul DN5 . Au taiat padurea care statea in calea autostrazii si au inceput sa ridica fabrica de asfalt.

Special pentru colegul @panzer , am zburat sub nivelul autostrazi .  :-[. Pe drona mi a aparut intr un punct :-2.5m . Acum depinde ca nu peste tot este finalizata decopertarea stratului vegetal. Filmarea este de ieri dupa ora 18. Era activitatea la podul CF: Bucuresti- Port 1 Decembrie .



Enjoy!

RaduG


mike_us

Considerând ca vremea in primăvara asta a fost foarte rece/ploioasa si e primul lor contract in România eu zic ca nu arata rău. Sper sa ajungă la un 30-40% pe ambele loturi pina la sfârșitul anului.

raresu

Alarko lucreaza "pas cu pas" - spun ca vor suplimenta serios nr de angajati, dar totusi nu vor ajunge sa lucreze in 3 schimburi, asa cum isi propusesera initial:

"""""Mustafa Gafuroglu, director ALARKO: "Până la sfârşitul anului vrem să terminăm 9,5 kilometri din lotul 2 şi 4,5 km din lotul 1. Iar până la sfârşitul lui 2022 să finalizăm lotul 2 şi 5,5 km din lotul 1."""""""

stirea de la PROtv:
https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/lucrarile-la-noua-centrura-a-capitalei-incetinite-de-lipsa-de-muncitori-salariile-ajung-la-8-000-de-lei.html?fbclid=IwAR18yBIwJw2AhJBt6QPb-22iUeVdAe79p9WmyTmzt6W3RgSVSgLwJLw5460

voicul

Chiar asa multe santiere avem de nu e forta de munca?

Forta de munca e o problema in RO, deci ca ii aduce din Turcia ... foarte bine. Prefer asa decat sa stam 10 ani cu A0 neterminata.
Pentru mine A0 este prioritate zero > ca PISI, reducand mult traficul si poluarea prin oras odata ce e terminata!

panzer

Merci pasa_andrei. :cheers:
Merci TibiV pentru explicatii. Deci una este nefolosita si cealalta inexistenta. :)

Acel -2.5m de la drona, e de pe GPS banuiesc. Eu unul le tin pumnii la turci. Nu ma astept la UMB dar parca n-as vrea sa vad Aktor, Pizza, Impregillo si mai nou Tirrena.
Daca intra in clasa Porr/Strabag tot sunt un castig pentru noi.

carutasul


Două poze de pe strada Bradului ( DC103)
Spre Dărăști



Spre Cornetu



Azi nu lucrau dar ieri am tot auzit utilajele. Schimbarea se vede...
Powered by API/PUM imgur uploader