News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Sorinus

Nu e planificat nod la niciunul din ele?

bgd77


JohannDB

      A0, la intersectarea cu DN5, intrarea în 1 Decembrie, "zona Mihaitrans", în 19.01.2021 pe la 16:30
                             Comparativ cu o imagine din dronă, de la nivelul parbrizului pare foarte săracă-n detalii și ruptă de ansamblu.....
                                     La întoarcerea spre București în jurul orei 21:30, aici se lucra pe dreapta sensului spre București, la lumina proiectoarelor!!

     Pe stânga, foreză, macara și pompă de beton; lucrau și după lăsarea întunericului, la lumina proiectoarelor (când am revenit către București).......   19.01.2021


     Pe dreapta, către vestul A0, spre Măgurele....  19.01.2021


     Pe stânga la macara și foreză......  19.01.2021


    Pe dreapta spre vest, din păcate multe nu se văd din cauza movilei de pământ ce maschează terasamentul deja ridicat spre vest...  19.01.2021


    Pe stânga, pompa de beton, nu am prins mai mult... 19.01.2021


    Pe stânga, tot eram oprit; a ieșit o imagine mai bunicică; aici seara era lumină și se "trebăluia"... 19.01.2021


   Pe dreapta, o ultimă privire spre vest, dar detalii puține din păcate; totuși din anumite puncte se vede terasamentul... 19.01.2021

Powered by API/PUM imgur uploader

mihai008

Ce se mai aude referitor la inceperea lucrarilor pe celalalt tronson din A0 Sud al lui Alsim Alarko? Din ce imi amintesc, avem autorizatie de constructie pe respectivul tronson.

hefaistos

E iarna. Chiar e iarna. Nu te apuci sa mobilizezi resurse cand nu stii daca saptamana viitoare nu vine cumva viscolul cel mare. Vorbim de seriozitate la mobilizare si progrese dupa 15 februarie/1 martie.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

alecu26

Proiectul e varza al turcilor pe celalat sector.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ddfab

^ poti fi ceva mai clar? nu este realizat? nu este conform? trebuie refacut? etc...

al3x

Ceva vesti despre tronsoanele din Nord?

pasa_andrei

Pe lotul 1 din Sud inca nu a fost aprobat proiectul tehnic.

alecu26

#2364
realizat in bataie de joc (adica oamenii au intentii bune...dar cam asta e maxim ce pot). Posibil sa fie conform cu cerintele din SF si cu chestiile care nu au voie sa fie schimbate. Dar sunt multe multe de refacut la el.

Se forteaza aprobarea lui...dar in santier am emotii daca il vor folosi.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

razvan96

Ce forțare, că au AC de 2 luni? Într-adevăr nu pot primi ordin de începere daca nu au PT aprobat.

Sagitarius

Pe harta API scrie ca au AC pe lotul 1 Sud..

TibiV

Quote from: pasa_andrei on January 22, 2021, 10:36:31 AM
Pe lotul 1 din Sud inca nu a fost aprobat proiectul tehnic.

Pe lotul 1 (nodul cu A2) sau lotul 3 (nodul cu A1)?!...

Din cate imi amintesc, artistii/aktorii sunt cei cu lotul 3.

Haideti sa incercam sa nu mai rebotezam loturile.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasa_andrei

Clip nou de astazi cu toate sectoarele unde se lucreaza pe A0 Sud - Lotul 2 .

Foreza a trecut pe partea celalalta de DN5 . E in continuare singura de pe tot lotul.



Enjoy!

paullie

#2369
De Aktor ce se mai aude, termina si ei anul acesta proiectul ala?

Editat

@Ionut, mi-am insusit critica si am editat mesajul.