News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

pasa_andrei

#2325
Nu au decopertat tot lotul.

Rosu -> s-a decopertat partial sau total

Galben -> nu au inceput lucrarile.

De la stanga avem nodul cu DN6 la Bragadiru , DN5 si in dreapta este capatul in apropierea localitatii Berceni.




Powered by API/PUM imgur uploader

In ultima mea filmare sunt cuprinse toate lucrarile pe care le-am explicat mai sus si pe harta.

pasa_andrei

Pe modelul UMB, cei de la Alarko au zis sa si arate si ei fortele asa ca banda 1 de pe DN5 este acum blocata pe lungime de 1.5 km in apropierea nodului cu A0 cu camioane cu balast .

Imediat vine si video  :D




Powered by API/PUM imgur uploader

vladioan_bv

Care sa fie "sursa" celor 250 de camioane de care se vorbește în postarea de mai devreme?


voicul

E in postarea de pe FB
"De când a început lucrarea, peste 250 de camioane aduc zilnic material pentru terasament în șantier."

Dar cred ca sunt vreo 40 - 50 de camioane care aduc 250 de transporturi.
Mi se pare enorm sa aiba 250 de camioane * 4 - 5 transporturi pe zi (sau mai multe) ... adica s-ar fi vazut in teren 1000 de transporturi pe zi.

pasa_andrei

Am primit pontul prin comentarii pe youtube. Eu merg destul de des pe acolo dar este pentru prima oara cand vad coada asta de tiruri cu balast.



Enjoy!

carutasul

m-am oprit și eu ieri în parcarea aia să arunc o privire, dar nu era așa. Erau două sau trei camioane, dar acum sunt dezlănțuiți :)  Bine, era cam nouă dimineața, poate nu începuse...

TibiV

Ar fi interesant de stiut de unde aduc balastul ala...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

nu sunt prea bine organizati daca ajuns sa faca asemena coada. Daca tot au camioane, ar trebui sa aiba si utilaje pentru descarcat. Altfel e pierdere de bani.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

pasa_andrei

Camioanele respective nu au cum sa intre in santier pana unde au ei nevoie de balast.

panzer


Xed

Quote from: Xed on December 06, 2020, 03:00:36 PM
V-am zis acum mai multa vreme ca turcii de pe A0 Sud erau interesati sa achizitioneze o balastiera pe Arges, in zona 1 Decembrie - Adunatii Copaceni.

Se pare ca in urma cercetarii lor au ajuns la concluzia ca o singura balastiera nu le este suficienta si ca le-ar trebui defapt vreo 2 pentru necesarul lor asa ca au incheiat un contract cu una. Au ales calea aceasta deoarece ii costau prea mult doua. In acelasi timp au achizitionat si un teren in apropiere de santierul lor pentru a deschide o groapa de exploatare de unde sa isi extraga si ei singuri materialul necesar.

Intre timp se pare ca si UMB-ul a intrat in negocieri pentru materie prima cu balastierele de pe Arges.
Se anunta niste ani cu foarte mult de munca pentru angajatii in domeniul exploatarii balastului.  :D

@TibiV, am scris acum ceva vreme despre locurile de unde isi vor lua balastul necesar  :D . Acum daca isi mai iau si din alta parte vom afla.

irirat

^^^^le-am numarat, nu m-am putut abtine, sunt fix 51 de camioane

alecu26

Si eu vreau sa aflu raspunsul la intrebarea lui TibiV. Poate urmărește cineva un camion pana la sursa.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Clinlin

Si una de la mine, ma mir ca nu ne-am ciocnit in aer  :p