News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 12 Guests are viewing this topic.

carutasul

Boieri dumneavoastră, cred că dau turcii:
Se defrișa undeva lângă eco-horticultura, camionul din imagine e al lor. Ce e ciudat e că e chiar în dreptul parcării de pe sensul spre București ( între "magazinul" de plante și satul Buda) acolo cred că ar veni una din bretele, din câte știu eu autostrada e un pic mai spre Bragadiru. Vedem zilele următoare cum evoluează.




Powered by API/PUM imgur uploader

pasa_andrei

Probabil ultimul video de pe A0 din anul 2020 ne aduce vesti bune si o mobilizare sustinuta pentru inceputul proiectului al unui constructor nou in Romania.

Asteptam venirea primaverii pentru a trage o concluzie in privinta mobilizarii si a numarului de subcontractori si de utilaje de care o sa dispuna aceasta portiunea de 16.3 km a lotul 2.

Pentru lotul 1 momentan doar un inceput timid de organizare de santier si cateva demolari fix la sfarsitul lotul 2. Nimic spectaculos. Asteapta si ei primavara.

Urmeaza o perioada de pauza pana spre mijlocul-sfarsitul lui Ianuarie 2021. Ii asteptam din februarie-martie cu forte proaspete.



Enjoy!

Dominik

You're in Steelers Country

Geri


Multumim pentru filmari.

Aveti idee ce face acest, nu ma prind daca este muncitor sau nu, aici in partea de jos a cadrului incercuit cu rosu :



Pe filmare aici:

Lvs_tm

#2299
Pai este destul de evident, sparge capetele pilotilor forati. Se si observa care sunt sparte si care nu.

paulmare

^ sparge ca la normativ, cu picamer (ciocan de demolare) de mana, fara sa foloseasca piconul de pe excavator

TVlad

Linga Sintesti unde excaveaza, ce e "pamintul" ala? Pare sa fi fost depozitat cindva acolo si e cam negru.

Creat

Nodurile cu  DN5 si DN6 sunt proiectate fara sensuri giratorii. Asa cum ar trebui sa fie toate nodurile.

danutzu_1069

Acolo, in spate la Sintesti, sa nu carecumva sa lase utilaje nesupravegheate sau peste noapte fara paza inarmata... ca nu mai gasesc nimic din ele..... :lol: :lol:

Cat despre "pamantul" ala... este clar ca a fost un fel de groapa de gunoi a rromilor, in care au ars fel de fel....

In rest turcii lucreaza /manageriaza bine.... si parca lucreaza mai curat ca altii.

Ma intrreb cat o sa stea pentru: relocarile LEA si avizul pentru taiat copacii aia de langa DN5....

panzer

Cred ca au atatcat ceva mai putin de 3-4 km.

Multumim Andrei.

alecu26

Dumnezeule....ce design e acolo? Deschideri mici si piloti fara numar totusi??????
Cu nr ala de piloti faci pod cu 60..80 metri deschidere si pile de 25 de metri inaltime
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

RaduG

Mai mult ca sigur e vorba de un teren de fundare foarte slab combinat cu o pânză freatică la suprafață. Am văzut genul acesta de densitate la fundațiile din danele portului Constanța, care au apa mării la 2 m și sunt făcute din umplutura de la demolările din oraș.

paulmare

#2307
:) "turcul plateste", daca ai doi angajati cu laptop si masina de firma si vrei sa faci autostrazi in alta tara
dar noa, a fost "devshirme" si au golit Tara Romaneasca si Moldova de baieti pentru ieniceri si "fecioare" pentru haremuri, acum -  o sa le fie si lor greu aici sa construiasca ceva aici

si avem de la ei de la fanarioti de acum 300 de ani pesches si ceausi si ciubuc si manele - acuma le e greu si lor si lui aktor cu subcontractori romani care le-o trag si ei cu stil sa razbune istoria de acum 300 de ani :)

aberez si eu, scuze
dar daca nu ai inginerii tai si proiectarea ta - ce sa zici altceva decat "turcul plateste"

rocklee

#2308
MULTUMIM ANDREI ...de filmare ... :)

panzer

Mai sunt 2-3 zile de munca din anul 2020, si Aktorii tot n-au trimis proiectul! :(
Mai stie cineva daca macar li s-a admis declaratia de proiectare?