News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 28 Guests are viewing this topic.

ultras_30

Azi era activitate (topometristi) pe dn4 la viitorul nod cu A0.

NGC

A0 Nord L1

A renuntat si a doua firma la contestatie, asa ca mergem mai departe cu evaluarea tehnica + DUAE.

NGC

"Supervizare Proiectare și Execuție Autostrada de Centura Bucuresti km 0+000 – km 100+900: Lotul 1: sector 1 km 52+070 – km 52+770 aferent Centura Nord, sector 2 km 52+770 – km 69+000 aferent Centura Sud; Lotul 2: km 69+000 – km 85+300 aferent Centura Sud; Lotul 3: sector 1 km 85+300 – km 100+765 aferent Centura Sud, sector 2 km 0+000 – km 2+500 aferent Centura Nord""

Vestea buna este ca avem ofertanti. Asteptam comunicatul sau actionam in consecinta.

NGC

"Supervizare Proiectare și Execuție Autostrada de Centura Bucuresti km 0+000 – km 100+900: Lotul 1: sector 1 km 52+070 – km 52+770 aferent Centura Nord, sector 2 km 52+770 – km 69+000 aferent Centura Sud; Lotul 2: km 69+000 – km 85+300 aferent Centura Sud; Lotul 3: sector 1 km 85+300 – km 100+765 aferent Centura Sud, sector 2 km 0+000 – km 2+500 aferent Centura Nord""


Ofertantii pentru lotul 1:

1. CONSITRANS
2. Asocierea VENTURO INVESTMENT - Amberg Engineering Slovakia - AE DOZORING
3. Asocierea SEPTEMBRIE CONSULTING - TPF INGINERIE SRL
4. Asocierea Egis International SAS - SEARCH CORPORATION - Metroul - EGIS ROMANIA S.A. - ITALROM INGINERIE INTERNATIONALA


Ofertantii pentru lotul 2:

1. CONSITRANS
2. Asocierea VENTURO INVESTMENT - Amberg Engineering Slovakia - AE DOZORING
3. Asocierea Egis International SAS - SEARCH CORPORATION - ITALROM INGINERIE INTERNATIONALA - Metroul
4. Asocierea TPF INGINERIE SRL - SEPTEMBRIE CONSULTING


Ofertantii pentru lotul 3:

1. CONSITRANS
2. Asocierea VENTURO INVESTMENT - Amberg Engineering Slovakia - AE DOZORING
3. Asocierea Egis International SAS - SEARCH CORPORATION - ITALROM INGINERIE INTERNATIONALA - Metroul


alecu26

Sa se dea cate unul la fiecare sa ajunga la toata lumea.  :lol: :lol:
Drumurile noastre POATE;

miahi

^^ Chiar si asa, tot da cu virgula :) .

TibiV

Ionut, am facut luni 7 octombrie o excursie pe DN5 in speranta ca.... ca voi gasi pe A0 Sud mult mai mult decat tarusii din luna mai...
Dar m-am intors foarte dezamagit...  :(

Imaginea este de pe DN5, langa giratoriul 4, Mihai Trans (vezi DN-uri).

Totul este acoperit de o vegetatie luxurianta...

...cu greu am reusit sa gasesc un al doilea marcaj

A0 ar trebui sa supratrverseze DN5 aici:

Asta este giratoriul 4 de pe DN5

Nici un semn, nici o foreza, pe partea opusa

A0 ar trebui sa fie in spatele meu...

... si sa ajunga pe langa liziera padurii din fata...


Deci, deocamdata, in teren avem un mare NIMIC...  :( :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Pai nici nu ai avea ce sa vezi, nu au AC... Merci de efort! :cheers:

TibiV

Speram să văd măcar niște foraje geo...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ultras_30

Azi a aparut foreza pe dn4 unde va fi nodul Rutier cu A0

entername

La Berceni am observat o echipa care foreaza in zona unde Centura 0 se va intersecta cu DJ 401

carutasul

Acum forează pentru proiectare sau forează pentru turnat ceva betoane? Că la noi ( pe DN6 adică) au forat astă-vară, dar de atunci mi s-au lungit urechile tot uitându-mă după ei.... speram să decoperteze, că mai mult nu cred că e cazul anul ăsta, dar era un pas mare.

adiarc

^^ centura 0... :lol:  :lol: exact asta este si va mai ramane o perioada....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

carutasul

din păcate... și ce ușor ar fi și ce util....

razvan96

Intersectia cu DJ401 e pe lotul 1, ala care s-a semnat acum 2 luni, deci abia a inceput proiectarea.Oricum, indiferent unde ar fi fost situata foreza ea folosea doar pentru studiu geo, nu exista AC si pana se fac exproprierile mai dureaza.