Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 23 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Asta este exemplu clar de  manipulare, folosit des și în presa...
La câtă boală am eu pe aktor... dar chiar asa, nu cred...  :lol:  :lol:

hefaistos

Probabil ca nu e adevărat, dar si-o merita. Ca si ei au zis ca deschid în septembrie.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

rt25

Ma uit pe ultima postare de la @adix pe apeductul Ogrezeni. Ce ma ingrijoreaza e gabaritul acolo, pare maxim 3m. Daca e nevoie de vreo interventie la apeduct, exista suficienta inaltime pentru asta ?

adix


IonutP

Are cineva planurile de situație pentru acest apeduct sau stie unde le-as putea găsi?

sunt curios să văd cum ar trebui să arate structura finală :)

danutzu_1069

Posibil sa fie caseta, ca daca era cu grinzi, mai puneau suporti pentru aaptele de reazem, asa... nu e nimic.
Si daca e caseta, posibil sa nu fie cu colturi interioare la 90grd, ci doua la 45... deci "tavanul" sa fie mai sus.

adix


carutasul

am făcut azi un ocol în drum spre casă și cel puțin la supratraversarea DJ401A părea că se lucrează intens. Însă încă nu era deviat drumul pentru cea de-a doua rampă, dar erau neobișnuit de multe camioane care mișunau prin șantier. Să sperăm că îi ține... 

adix


adix


AlexD

Remarc de ceva vreme ca Aktor a blocat Strada Sabarului, care face legatura dintre Darvari si Tantava, unde este acest pasaj peste autostrada, langa raul Sabar.

eugend

Pizzaroti are nevoie de OIL pt A0N1? Sau poate intra direct in santier?