Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Radu_A

luminita aia de la capatul tunelului se va vedea cand apar grinzile alea lipsa la podul peste CF  :D

danutzu_1069

Aia ar fi ultima problema, se poate circula doar pe un sens.
In schimb nu se poate circula fără pasajele de pe A0 peste apeducte si utilități descoperite recent...

hefaistos

Luminița aia e legata cumva de solstițiul de vara. 2025. Asa ca relaxati-va.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

DragosC

Se va da drumul fara pasajul peste A0 de la Teghes, nu mai au timp sa il faca.

Scriosteanu mintea cu nesimtire in clip cum ca au facut deja nu stiu cati piloti. Nu au facut niciunul, zero.

Motivul l-a dat tot el, nevoia de relocare a unei conducte.

In sfarsit, solutia a confirmat-o tot in clip - folosirea pasajului adiacent peste A0, care e intr-un stadiu mult mai avansat, cu efectul "acceptabil" pentru beneficiar ca 5000 de oameni care locuiesc in Teghes sa ocoleasca vreo 4-5 km pentru timp de aproape inca un an.
Nu spera si nu ai teama

rt25

e vorba de pasajul de pe strada Paraul Rece? E asfaltata sau locuitorii Teghes ocolesc pe drum de pamant ?

carutasul

nu aș vrea să vorbesc prostii dar eu nu am văzut nici o stradă asfaltată adiacentă drumului ăsta pentru că am încercat să merg spre alte obiective și nu prea am avut pe unde. Dar poate e vorba de discuția mai veche de pe aici, că s-ar asfalta "ceva". Văd că pe la mine prin sat s-au mai început câteva lucrări (străzi mici, probabil lucrări de o lună) deci ceva fonduri la primării probabil ar mai fi până la alegeri...

voicul

^Se poate face o schema pe Maps ce inseamna aceasta deschidere?

Eu nu cred in ea (adica ca deschid partial ca ... CNAIR), dar minunea alegerilor poate fi mare.

carutasul

sincer nici eu nu cred - pentru că nu mai există motivația, nu se mai poate deschide de alegeri, dar știu că s-a discutat. Colegul DragosC poate mai are informații de pe șantier...

carutasul

Eu v-am zis că, termină sau nu, eu merg pe autostradă :)

carutasul

am observat acum că am omis secvența cea mai optimistă, porțiunea spre Ordoreanu. O să o postez separat.  În zare unde cred că sunt lucrările la apeduct se vedeau niște siluete de muncitori și câteva mașini așa că am preferat să nu mă apropii ca să nu intru în conflict cu ei. Până acolo nu era nimeni. Față de data trecută cred că am văzut țevile noi care urmează să le înlocuiască pe cele vechi.

cb

Scriosteanu, azi la B1 TV:
 - de săptămâna viitoare se toarnă strat de uzură pe lotul 3.
 - soluția rapidă la Țegheș este să se devieze traficul pe pasajul din proximitate.
 - grecii susțin în continuare că termină la sfârșitul anului.
 - el crede că nu vor termina, dar mai mult de 2 si 1/2 luni, chiar la ritmul actual de lucru, nu vor mai întârzia.

voicul

Curat murdar:
Tot anul a zis ca termina si acum ca konstructorul a preluat retorica ... el nu mai crede!?

Unii oameni nu pot sa fie satisfacuti nici dupa cum bate vantul!

Ce e clar 100% - garantez:
Grecii termina la sfarsit de an ... maxim ce o sa poata sa faca anul acesta. Pentru ca ce o sa termine pe 2 Ianuarie 2025 nu mai poate fi terminat in 2024!
Simplu boss.
Nici jurnalistii de -3 lei nu invart asa bine cuvintele.

adix


survola

Arată foarte bine, pentru un an de la începerea lucrărilor.
Oh, wait  >:(

Vlad94

Nu ar fi o soluție rapidă să asfalteze drumul dintre Ordoreanu și Țegheș? Sunt mai puțin de 2 kilometri.




Powered by API/PUM imgur uploader