News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Puffyk 1

Ar fi mană cerească și HP dar ce te faci cu celelalte structuri? Eu zic, și sper să nu am dreptate, că la vară vom merge pe A0 Sud..... Integral!

cb

Nu prea inteleg cum arată acest HP.
-la Dârvari e o culee lipsă de care nu s-au apucat încă. După ce o termină, bănuiesc că mai au nevoie de timp ca să aranjeze pe dedesubt.
-la Țegheș fac ocolire?
-la Ordoreanu la fel, aceeași ocolire?

danutzu_1069

Facem referire la HP pe podul CF unde nu sunt pe pozitie multe grinzi...

panzer

Haidade colegu @danutzu_1069! Nu se vorbeste deloc de HP. Chiar pe dos. Se vorbeste ca nu se va deschide nimic, poate doar 2km de la de la A1 la Bacu!

Din pacate, doar colegul adix munceste pe lotul Aktor. Constructorul nix. Intre ultimele 2-3 filmari nici un progres. Nici la Ciorogarla, nici la CF, un pic la apeducte.

E mai mult de o luna de cand au inceput betonarea culeei stanga (spre Bucuresti) la pasajul peste A1 si n-au terminat decat 50%. Sunt o gluma proasta grecii!

danutzu_1069

Nici măcar nu am zis de vreo deschidere iminenta pe tot tronsonul si cu HP la podul CF.
Mai ales ca sunt alte "bube" care împiedica asta... dar la care se lucrează.
Ori, aici, la podul CF de luni de zile celălalt sens este lăsat balta si se lucrează oar la un sens. Ce iți spune asta???

oneLess

Deocamdată se știe sigur doar că nu au încă cele 50 aparate de reazăm care sunt comandate în Germania ! Greu de estimat !

adix


BIGRED1984

^totusi 'aparate' alea de reazam sunt niste amarate de cauciucuri, speciale e adevarat, dar nu e ca si cum au cerut ceva superspecializat, personalizat prin japonia ... cat poate sa dureze, cand le-au comandat, saptamana trecuta ?

gruia88

Legat de Lotul 1 Nord  , cand am aterizat am vazut din avion ca era decoperate ceva in continuarea lotului celor de la UMB , nu am apucat sa fac poza din pacate.

Claudiu T.

Probabil ai dreptate bigred. Dar cand iti cer 10 firme cateva sute sau mii de bucati iar tu nu ai capacitatea de productie la cadenta aia apare problema. La fel si la balustradele care se monteaza pe autostrazi. Probleme cu capacitatea de productie raportata la cerere.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

redfury

Mi-e greu sa cred ca este o singura firma care face astfel de produse necesare la constructia de autostrazi. Daca da, cum de nimeni nu s-a gandit s-o puna de o afacere in domeniu? :) Ce se intampla cu acele reazemuri, sunt aruncate dupa?