News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

GIV

soc si groaza, lotul aktor gata in aprilie mai 2025 :lol:

PaulS

Ar fi ideal sa termine in aprilie - mai 2025, dupa aceea cred ca se intorc pe A10 :))

Voicu

^^^ ai vrut să spui decembrie 2024, @Ionut? Ultima propoziție...

GIV

@Voicu poate fi putin confuz anuntul avand in vedere ca vorbeste si de nodul cu dn2 si de tot lotul.  cu nodul sa fim fericiti daca deschid in decembrie. cu tot lotul chinezilor scad sansele usor usor pentru decembrie 2025

Voicu

Corect, asta m-a derutat un pic, dar ai dreptate, partea finală face referire la saga întregului lot și nu la "deschiderea parțială". My bad!

adix


danutzu_1069

Selim de UMB mai are putin de trait... vin mostenitorii, doi la numar.

mirceaeliade

^In sfarsit schimbari vizibile pe A0N4!  :dance:

carutasul

nu cred că mă calific la "fanatici UMB" dar mă aștept să termine podul ăsta înainte de Aktor peste CF :)
Mai vorbim prin octombrie. A, n-am zis că termină și lotul, doar podul, UMB "n-are timp de pierdut timpul" ca grecii ...

panzer

Este mult mai simplu sa numeri cofrajele. Aici UMB lucreaza cu 4 cofraje de piloni. Retter a lucrat pe A7 cu unul singur. Chinezii au la DN2 tot un singur cofraj.

Nu e matematica 100%, baza de pariuri, dar iti faci o idee. Tipping points.

Nici o comparatie cu Aktor nu face bine nimanui. Pana si Alsim, care ne-a inebunit cu predalele lor in arc de cerc, un puzzle adevarat, s-au miscat mai bine decat Aktor cu predale drepte la CF.
Altfel ia vezi cum pune UMB predale la Buzau.

Doar tehnicalitati. Nu inseamna mare lucru, dar sunt nice to observe.

ncb

AUTOSTRADA A0 Nord lot 3 DN2 Afumati - DN3 Cernica | Nod rutier DN2 | Stadiu lucrari 07.09.2024


Multumim, Raducu P Drum!

montaniardul

Daca UMB accelereaza lucrarile la viaductul de pe A0 s-ar putea sa-l finalizeze inainte ca Aktor sa-si termine treaba.  :lol:

Oare Aktor are aceleasi obiceiuri si in alte tari? (retoric) :hm:

GAC

meciul nu este la viaductul peste CF, ci la cel peste lac, ca pot lucra doar pana in aprilie. in aceste 2 luni, au timp sa termine treaba cu forezele pe A1 si A7 ca sa aiba de unde aduce vreo 10, sa incheie cu coloanele pana de craciun.

SB76UFO

Am tot vrut sa intreb, de ce au pregatit terenul pe partea cealalta de lac, mai in stanga (pentru organizare santier pod peste lacul Cernica?), ca traseul autostrazii e mai in dreapta, cam pe unde e acea masina (cisterna) portocalie.
In plus pe partea cealalta de lac nu ar trebui si acolo defrisat?



"Prostia este eternă și invincibilă"

voicul

Eu nu vad nici o viteza superioara la UMB, dar un ritm ok unde lucreaza.
Eu sunt ok cu rtimul, ca degeaba termina maine ... pentru ca chinezi.
Mai bine, de moment sa aiba resursele prin alte parti.