News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

Stalpul ala nu se da din drum nici mort....... :lol:

danutzu_1069

Interesanta devierea pentru LEA, stalpii aia vreua sa zic. Oare de ce nu au pus stalpi standard.

@panda_no 5 , probabil este mai greu de observat, dar o parte din LEA de pe stalpul ala, este ..."la pamant"
LEA este deja deviata, urmeaza sa "cada" si stalpul...

panda_no 5

M-am uitat la filmare pe un ecran ceva mai mic, mi s-a parut mie ca stlpisorii aia subtiri dar bine ancorati ar inlocui stalpul standard dar nu mi-a venit sa cred......
Nu am mai vazut astfel de stalpi la alte relocari.....
Multumesc pentru lamuriri.

Geri


3 Fire de tensiune deviate

pe stalpul vechi inca pe pozitie 3 tensiune plus inca 1.



Powered by API/PUM imgur uploader

Vlad94

Vazand ultima filmare, cred ca asa va arata nodul provizoriu de la Afumati




Powered by API/PUM imgur uploader

miahi

Ca tot a venit vorba de nodul provizioriu de pe DN2, presupun ca pasajul de mai jos trebuie obligatoriu terminat pentru a putea avea o descarcare provizorie:





Powered by API/PUM imgur uploader

AdrianB1

Da. Ca sa mergi spre A3 exista 2 variante, ori folosind pasajul ala ori intrand pe A0 prin sud si cu traversare peste DN2, adica presupune ca pasajul corpului autostrazii sa fie terminat, ceea ce ia mai mult timp.

bekxy

#11602
Del

danutzu_1069

#11603
@geri, poate remarci si celalalt set izolatori de la stalpul vechi care sunt in pozitie verticala, in jos, semn ca nu mai au conductoarele... si care sunt cele deviate.
Al patru-lea conductor de la stalpul vechi este conductor de garda.

Desi pare bizar, ceeace s-a facut acum este o deviere provizorie, doar pentru o LEA (pe stalpul vechi erau doua LEA), probabil vitala si care nu poate fi intrerupata multa vreme. Va urma "plantarea unui stâlp normal pentru 2 LEA (undeva de partea cealaltă de A0, fata de devierea actuala)

LE: pe filmarea de la @Cristian 74  se vede locul unde va fi stâlpul, dar si o foreza pregătită pentru lucru la piloții forați.

GIV

@miahi eu chiar asta am tot atras atentia, ca lucreaza fix pe partea cealalta de DN cand se putea lucra lejer in continuarea lotului UMB si cred ca era lucrare de 3-4 luni de cand au inceput, iar acum poate era gata deja. dar de ce sa nu fie gata de alegeri?

miahi

Sa speram ca o sa fie gata chiar si de alegeri...

Oricum mare bataie de joc a rezultat din cauza intereselor electorale pe foarte multe proiecte de infrastructura mare in 2023 si 2024.


danutzu_1069

@Cristian 74, așteptăm filmarea de  pe A0, L4N  :D  :D

Daca nu greșesc, este prima ta filmare pe A0, așa ca iți uram, Bun venit!!  :)

Vlad94

@miahi, nu e nevoie că pasajul din imagine să fie gata. Din A0 se va ieși bidirectional pe breteaua dinaintea pasajului și se va ocoli trompeta. De acolo se va racorda într-un sens giratoriu. Asta se poate face în câteva luni.

miahi

#11608
Mersi pentru clarificare, acum am vazut ca dinspre lotul muzeu, inainte de pasaj, este o bretea.

Cristian 74

Scuze, am fost tot pe drumuri. Prima mea filmare pe A0. Vor fi două, dar pe a doua trebuie să mă apuc să o editez de acum. Puteți vedea lotul 4 întreg, evident că nu sunt multe modificări față de ultima filmare a lui Adix.