News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 12 Guests are viewing this topic.

adix


GIV

cine se baga la un pariu ca umb termina la anul pe A0?  :lol:  :lol:

dr4qul4

Termina la anul doar daca le scot podul peste Cernica din contract. Si restul pana in Dn3.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

hefaistos

N va faceti griji, greierasul de balta si pitpalacul motat de Cernica (sic), care trebuie protejati, vor asigura prelungirea contractului pe motive de mediu.
Cat o sa fie nevoie!
Eu deja as pune pariu pe cine va deschide ultimul lot de pe A0: Pizzarotti sau UMB.   
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

ncb

De la Construim Romania: Autostrada de Centură București #AO Nord Lot 3 | Nod rutier cu DN2/E85 Afumaţi I #CCECC | 2024.08.22


mike_us

#11555
Par sa fi crescut ritmul,  poate reusesc sa termine pina la Dn2 anul asta.

panzer

@oneLess la min 1.36 se vede unde incep pila de langa DN2. Va mai fi un rand de pile.

Incepe sa arate a santier la "chinezi". Unde or fi gasit atatia sub-contractori la Bucuresti iar Aktor si UMB nu gasesc nici unul?
Sa nu ceara si astia extensie ca li s-au inundat gropile de imprumut. Sa ii vedem cat de repede se adapteaza la practica locala.

A remarcat cineva in quotele de mai sus ca Aktor nu are avizul Apa Nova pentru Ogrezeni? Adio 2024. Sa nu fie cumva nici 2025.
Si mizeria cu "exproprieri" suplimentare la padure nefacute de CNAIR. Nu e vina grecilor, deloc.  :bash:

cb

Puteau să se apuce de forat piloți, la apeductul de la Ogrezeni, fără toate avizele?

panzer

@Konter informatiile de pe Arena... de unde sunt luate?
Cat este de adevarat ca n-au aviz la Ogrezeni?

lone_wolf32

Ba ce galci urate s-au făcut aproape de nodul cu dn5.. E un podeț acolo sau ce e... Or sa repare turcii sau așteptăm să-și amintească cnair?

carutasul

cred că zici de cele de pe podul peste calea ferată fake către portul 1 Decembrie, nu? Alea au fost acolo cumva cam de pe la început, doar s-au agravat... Se pare că prietenii noștri au unele probleme cu tehnologia podurilor... acum după discuțiile cu podul de la Brăila mă gândesc dacă n-o fi nevoie de alt tip de asfalt, deși ăsta e pod clasic cu grinzi de beton.

adix


Sagitarius

Chinezii au primit autorizatie pe intreg lotul?

GIV

@Sagitarius da. s-a scris cateva pagini mai in urma

Sergiu25

Nu am vazut mentionat aici, dar s-au deschis si cele 2 parcari de langa A2. Ieri la ora 15-16 era aglomerat bine pe A0, mai ales sensul spre Bragadiru, iar "celebra" bretea A0-A2 mergea lin fara probleme, acum sa vedem dupa conexiunea cu A1 cum va rezista.