News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 24 Guests are viewing this topic.

AdrianB1

Cred ca tu te uiti la alt film. Nu a zis nimeni nimic de juridic, reziliere etc. Tot ce s-a spus e ca laudele o sa fie meritate  cand o sa deschida DN2, pana atunci asteptam. Chiar atat de grea e limba romana si gandirea analitica?

Ionut

Băieți, tonul. Mulțumesc!

La obiect: v-am tot zis că vor să facă descărcare temporară. E normal să lucreze și la structurile din nod că... trebuie să le facă. O girație trântesc repede. Să vedem ce mișcă în septembrie.

mike_us

@AdrianB1 Mulțumesc, exact asta am vrut sa zic ca deși nu s-au mișcat rău e un pic cam devreme sa fie lăudați.

@dumbravaandrei Cred ca beneficiarul are si alte pârghii ca sa încerce sa prioritizeze primi 2 kilometri pana la DN2. Sa fim serioși nu vorbește nimeni de reziliere.
Au avut AC doar pe porțiunea cu A0N2-DN2 doar câteva luni acuma au pe tot lotul. Nu înțeleg de ce vrei sa meargă lucrurile rău "sa se învețe minte cnair". Nu ar fi mai bine sa ne dorim ca ambele parți constructorul si beneficiarul sa duca contractul la bun sfârșit?

adix


minisoferul

Din clip se observa ca au inchis prima zona cu relocare dintre pasaj Clinceni spre Dn6.

adix


Ionescu Marius

Uau!.. Au reușit supra-betonarea plăcii superioare ! începe sa prindă "culoare ! nodul A0-A1 !

cb

Au deviat iar traficul pe DJ601.
Se simte miros de grindă proaspătă în aer.


oldtimercraiova

De cand asteptam sa puna ultimele grinzi, la pasaj.  :lol:

GIV

@oldtimercraiova de cand asteptai? de anul trecut?  :troll:  :badday:

GIV

#11515
calda de pe a1.. sa le multumim tuturor.. oare cum se simt cei care stau in coloana pe a1 la intrare in bucuresti? oare se gandesc sa mearga la vot?


oldtimercraiova

@GIV Eh, bine ca nu ne prinde finalul anului, cu ele nepuse..  :lol:  :-[

panzer

L-am prins si eu ambuteiajul azi. 8.2km. Estimat Waze 20 minute, real 35 minute.

Am umplut personal frigiderul si lui Aktor si tuturor idiotilor care cred ca au facut o intersectie A1 <> DNCB.

mdragos

Eu le umplu frigiderul de fiecare data cand vin la Bucuresti pe A1 . Asta cam de 5 ori pe an. Imi e mila de cei care vin de cateva ori pe saptamana....

JohannDB

""" calda de pe a0.. sa le multumim tuturor.."""    Poate "caldă" de pe A1.... și ce-i de mirare cu abjecția de bretea de ieșire și jalnicul giratoriu de la Hornbach....?? Actualii constructori ai ultimului segment de A0 (din A1 în DN 6 Bragadiru), nu prea au vină că acolo idiotul de proiectant al nodului Hornbach a făcut un mare rahat, de atâția amar de ani de zile; culmea că aici mai au tupeul și ISCTR-ul să stea prin poarta celor de la "Containex", "Best Tools" și "Linde Gaz"..... Ca să fie circul complet..........
     Aberația de ieșire numită "popular" Hornbach, n-a catadicsit nimeni - nimeni în atâția ani s-o remodeleze, mai cu cap (de unde cap ??), mai ergonomic, mai omenește și practic.......... Chiar și după treminarea A0 SUD din A1 în A2 aici la Hornbach, tot va fi ieșire și actuala proastă punere-n operă va persista/supraviețui pentru posteritate ca un "lucru bine făcut"......