News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

pbh

Pai este sarbatoarea de Sfanta Maria. Cum sa rateze "grecii" minivacanta. Macar de ar merge la manastire sa se roage sa se intareasca betonul mai repede.
Eventual. pentru a creste sansele. sa pupe tot ce prind acolo si sa faca trei ture in patru labe in jurul manastirii.

adix

Salut!
Am si material de la virtualul pasaj de la Clinceni unde, am citit in forum, ca au modificat proiectul.
Voi urca materialul.
In orice caz, astazi pe tot traiectul de la Bacu la Bragadiru n-am vazut un om sau un caine.
Isi permit punte de libere in situatia actuala iar pe noi, cei din conducere, ne mint ca vor lucra in 3 schimburi...

TibiV

Eu cred ca lucreaza in 3 schimburi: un schimb lunea, un schimb miercurea, si un schimb vinerea...  :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Eu nu înțeleg ce nu înțelegeți.
Vă explicăm (eu și alți câțiva).
Vedeți filmări.
Voi nu, Batman Batman!

ovicor

@TibiV , exact zilele de post! Cum sa lucrezi in asemenea conditii de subnutritie!

tom_sawyer

#11480
Nu știu dacă s-a mai postat:

0:55

panzer

Este din Iunie interviul. Sunt mai de actualitate informatiile din clipul foarte lung cu tehnicienii de la Aktor.

Costi

#11482
@Ionut

O sa fie cu zid, in proiect arata ca o caseta mai mult lunga decat lata. Si ca sa citez din omul cu proiectul, "pasajul va arata ca la Unirii"
Cu biscuiti ar trebui sa excaveze basastul stabilizat peste care este asfalt final pe o portiune destul de mare spre Bragadiru. Ne este deloc economic pentru ei si nici timp nu prea au, nu ca as crede ca vor termina anul acesta...... 8)

tom_sawyer

@panzer : Da, dar e cuvântul șefului legat de lucrul în 3 schimburi.

panzer

O fi. Dar eu trec de 2 ori pe saptamana pe A1 spre Bucuresti si la ~18:45 toate basculantele lor sunt parcate. Poate domnul Exarchu sa spuna ce vrea nu il cred neam. Nu el a spus ca se termina in Septembrie? Si n-au terminat cu utilitatile inca.

Ionut

În septembrie sigur termină un gyros.
Și o bere.

@Costi merci de info, deci fix cum ziceam.

panzer

Ca o gluma, cand il aud imi vine in minte "Morning Glory". Coincidenta de nume.

Revenid cat de cat seriosi, nu prea mai au front de lucru pt 3 schimburi. Ar putea accelera la conectarea podurilor si la armatura. Inclin sa cred ca exact la fierari betonisti au cea mai mare lipsa de personal, odata cu plecarea Baxcom la chinezi. Iar eu numar basculantele care nu fac nimic. Silly me.

Interesant ar fi sa revina secretarul din concediu si sa ne spuna cate grinzi mai au de produs.

Cum poti sa te numesti project manager si sa intarzii atat de mult utilitatile? Oricum utilitatite trebuia sa le deviezi, daca vrei sa termini contractul.

Santierul arata exact ca pe A10, gaura-pauza. Acum spre final, nu ai front de lucru si utilajele tale stau degeaba. Si nu cred ca nu costa bani.

Si pentru cei care nu au fost niciodata pe un santier, sa stiti ca oamenii refuza sa munceasca de sfintele sarbatori. Toti au o poveste despre un "Ionel" pe care l-au cunoscut si care a patit nustiu ce, grav, intr-o zi de sarbatoare. Alfel nu dau pe la Biserica si il mai si afurisesc pe preot.

adix


mike_us

@panzer Baxcom a plecat la chinezi? Aveam impresia ca muncește pentru ambele firme din ce s-a discutat pe forum.

adix