News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

ncb

De la Construim Romania: Autostrada de Centură București #AO Nord Lot 3 | Nod rutier cu DN2/E85 Afumaţi I #CCECC | 2024.08.13


Costi

#11461
Astazi la pasajul pe Ao peste DC125 Clinceni-Ordoreanu


















Ionut

Practic zero.
Zero stadiu, zero mișcare.

Nici capetele piloților forați nu sunt sparte.

Costi

#11463
Da, nu era nimeni pe santier....avanseaza in ritmul lor.
Am pus pozele ca sa ilustrez ce am spus acum 2 zile, referitor la faptul ca s-a mudificat proiectul acestui pasaj si din 125 metri, l-au restrans la 16 metri.

Ionut

Pozele nu ilustrează că acolo va fi culee. Dimpotrivă. Forma ar trebui să fie rectangulară, un U pătrățos. În fine. Vedem.

Dacă ai văzut proiectul atunci te cred. Vom vedea și în teren când încep să ridice elevațiile.

Mulțumesc mult pentru efort!

Costi

Mai trec prin zona si daca evolueaza cu lucrarile, o sa fac poze.
Am vazut ca au mai lasat niste piese penru forajul pilotilor, se vad si in poze. Probabil ca o sa aduca de saptamana viitoare si balast sa il puna unde au decopertat.

Destul de repede o sa fie evident ce au de gand sa faca acolo.

Ionut

Un pod scurtat înseamnă umplutură multă. Dacă mai găsești inginerul ăla, întreabă-l care e soluția de conectare cu drumul. Biscuiți, zid de sprijin, ce fac acolo? Că terasamentul ăla înalt trebuie protejat cumva. Vezi WeBuild la Bascov, vezi UMB la Timișoara și prin multe alte locuri, inclusiv pe A7, vezi Ozaltin la DX12 T1, capătul de la Craiova.

GIV

daca aktor foloseste solutia cu "biscuiti" eu imi iau adio si de la 2025 :lol:  :lol: (exagerez evident)  nu am nimic cu solutia tehnica dar se pare ca pana si pe umb i-a trimis in prelungiri la prelungi la timisoara.

aktori plus biscuiti mie imi da cu virgula :lol:

adix


MCI

Am trecut mai devreme pe A1. Era liniste totala la nodul cu A0. Toate utilajele si masinile erau parcate.

GIV


Ionut

Vara prea cald, toamna plouă, iarna prea rece, primăvara a trecut. Ne vedem la anul.

oldtimercraiova

Greu de tot, greu cu ei, ca-ntotdeauna!  :((

hefaistos

E frapant numarul "enorm" de muncitori (4) de pe pasaj. Cu asemenea efective sigur vor progresa rapid.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

roberthpop

@Costi

Ce liniste apasatoare in aceste fotografii! :ohno:
Roberth Pop