News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Costi

Iunut, fac drumul acela de 3-4 ori pe saptamana. Nu vorbesc din auzite....
Acum cateva zile au decopertat ca sa vina cu taluzul dinspre Teghes pana aproape de DC 126. Imi pare rau ca nu am facut niste poze. Poate trec maine si fac cateva. Am vazut proiectul, mi l-a aratat inginerul cu care am discutat, dar nu mi-a permis sa if fac poza.

Ionut

Dacă ți-a arătat proiectul e okay. E mare minune că li s-a aprobat așa ceva.

Fă niște poze la ce au decopertat.

Câți piloți au forat? I-au terminat?

Costi

Da, au terminat de forat pilotii, ai sapat in  jurul lor pe toata distanta.  Vred ca sunt cam 10 pe fiecare parte, pe o singura linie. Pe partea spre Bragadiru, au facut si o deviere din beton, cam de 1 metru, dar nu se circula pe ea. Si foreza a plecat acum 2 saptamani. este parcara pe Domnesti-Teghes acum.

Ionut

Păi la Țegheș din câte știu încă stăm. Nu că la Clinceni se mișcă. Au o groază de muncă.

Dacă ai un drum în zonă să ne zici când se apucă de radier. Sunt curios cât le va lua să facă structura asta.

Sergiu25

Deci din ce inteleg, nodul de la Clinceni o sa fie executat ulterior prin alt contract asa cum avem la DR1?

Eu sunt de ac parere cu Ionut, o sa primim cel mai probabil A1-Bacu pana la final de an, eu sper ca macar nodul A1-A0 sa fie functional pentru intors.

Poate, poate, o sa avem pana la Teghes facuta orice fel de descarcare provizorie pana cand termina punctele critice spre lotul 2!


danutzu_1069

Si la ce este bun nodul pentru intors?
Asta este marea problema, ca nu avem unde sa intoarcem?

Sper sa intelegeti ca daca se face asta, este de utilitate maxima (poate cu dedicatie) pentru emag, sa foarte foarte clar.
Un pic ocolit, dar mai bine decat rutele actuale.

Sorinus

#11451
Pt mine, pana la Bacu e perfect, duminica m-a scos la Ciorogarla printre depozite, sunt niște gropi acolo, dacă le iei ai pus-o.
Economisesc 5 minute și ceva confort pana în Chitila dacă se deschide sfertul ala de ciot.

Feri

#11452
S-a actualizat cu trafic DN4-A2 in gmaps:





Powered by API/PUM imgur uploader

danutzu_1069

De mentionat ca au adaugat si cele doua bretele ochi, la sud de A2, evident, deocamdata fara culoare de trafic.

adix


TibiV

Nici o tentativa de relocare a stalpului LEA...  :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adix


vm75

^^ @TibiV, imi aduci aminte de o butada celebra din teatru. Lui Anton Pavlovici Cehov i se atribuie afirmația: ,,Dacă în primul act al unei piese de teatru pe perete este atârnată o armă, atunci aceasta va fi descărcată pe parcursul ultimului act" In infrastructura romaneasca, asta inseamna ca daca la inceputul unui santier vezi un stalp pe traseu, cu siguranta te vei lovi de el inainte de deschidere (si va fi folosit de antrepreor ca sa justifice o eventuala intarziere) :D Cam ce se intampla acum la Aktor cu conductele de petrol si apeductele

adix

Salutare si La multi ani cu ocazia zilei de nume!

adix