News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

DragosC

Comparativ cu bucurestiul ? E parfum, mai ai niste copaci, o gradina, perdea de vegetatie, PANOURI, etc.

Si totusi, e la 50-70 de metri, nu sub geam.

Ma rog, va fi.
Nu spera si nu ai teama

adix


pasa_andrei

Si eu imi doresc ca toată lumea de pe aici sa se deschidă pana la final de 2024, dar puteți sa uitați la alte clipuri cum arătau autostrăzile cu 4 luni înainte de inaugurare și acest lot 3 din A0 Sud este foarte departe de inaugurare, chiar daca poate suntem "furați" de asfalt.

Iar prin inaugurare se accepta și HF, orice este bine venit.

pest1969

#11418
@Ionut
Dra nu ar fi o idee buna sa includa astfel de prevederi in contract?

Ionut

Nu în contract treci așa ceva, ci în caietul de sarcini pentru că antreprenorul trebuie să își facă graficul de lucrări și costurile în consecință încă de la licitație.

Ionut

Băi are Aktor un stil. :rant:

Gaura aia fără grinzi pe deschiderea peste DJ-ul de la Ciorogârla îmi declanșează OCD-ul într-un mare fel.

danutzu_1069

@Ionut , aici, la fel si ca la pasajul peste CF, nu vad sa aiba aparatele se reazem... deci e treaba clara.

Asa cum am mai spus,, inclin sa cred ca la pasajele astea vor finaliza un sens, urmand sa se circule cu restrictii.

gruia88

Sunt obisnuiti sa dea drumu cu restrictii - A10 dealul de nu statea locului - solutia ar fi ca la astea 2 structuri sa dea drumu doar pe un sens la ele si sa se concentreze pe restul sa fie gata ,dau drumul cu limita de 100 km/h si termina restul in 2025 si asa lumea e partial multumita.

Acum sa vedem cum merg lucrurile ca e asa un mozaic acest santier , cu lucruri incepute , finalizate si neatacate  :o

Ionut

Semi-profil era vorba să fie anul ăsta. Dar au acele 3 structuri lipsă. E adio 2024.

În 2024 va fi A1-Bâcu, cea mai scurtă autostradă din galaxie.
:troll:

hefaistos

#11424
S-ar putea deschide însă doar ca o mare bataie de joc, cu devieri la fiecare structura lipsa.
La Clinceni unde structura lipsa e o supratraversare a autostrăzii e cel mai complicat pentru ca bretelele temporare ar trebui sa coboare 5-6 metri.
Concluzia ar fi ca, pentru 4-5 luni, nu merita. Dar dacă perioada electorala cere...
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

naivu

De obicei când se discută de vreo finalizare, prima întrebare pe care mi-o pun este: au toate grinzile sus? Aici nici asta nu merită să verific, aici mă întreb dacă au toate utilitățile relocate ca să poată să înceapă unde nu au făcut nimic până acum. Mai ales că e posibil acea structură/secțiune să fie intenționat neatacată ca să justifice întârzierile de pe restul lotului!
Abia când îi voi vedea că au început peste tot, merită să mă uit după grinzi și, abia după ridicarea grinzilor, merită să mă întreb când ar putea termina!

adix


danutzu_1069

Daca la UMB ii mai vezi pe fierari ca sunt la salopeta si au bocanci... astia zici ca-s adunati de la colt de strada sa formeze o echipa.... imbracati ca de maidan  :lol:  :lol:

P3trut

#11428
Daca e sa fim super optimisti, Aktor a avansat in locurile unde a putut pana cand s-au deblocat celelalte. Daca isi concentreaza fortele pe structurile ramase si se adevereste ce declarau in interviul lui Barbier recent ca de saptamana viitoare se apuca de lucrari peste tot pe unde au ramas in urma, cam in 3 luni pot termina.

Totusi, uitandu-ma la ce a ramas de facut, cred ca podul de la Clinceni i-ar bloca cel mai mult sa deschida anul acesta. Restul sunt pasaje de drumuri locale peste autostrada numai ca acolo trebuie sa treaca cu autostrada peste.

@danutzu_1069 ai inteles tu gresit, baietii aia sunt la DEZlegat fierul de pe predale.  :lol:

nohablaespanol

#11429
del