News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 18 Guests are viewing this topic.

cb

Un live de la Drumuri cu prioritate .
De la minutul 52, doi reprezentanți Aktor prezintă situația structurilor, relocarilor, spațiilor de parcare, parapeti, etc. E ceva și despre giratoriul de la Bâcu.


adix


voicul

@Claudiu T. conteaza mult ora. Altul era timpul la ora 17 (bine era mai mult si pe A0).
Pe DNCB legal poti merge cu 90 - deci 100 sa nu te ia radarul si Maps (posibil si Waze), calculeaza viteza pe A - 110 nu 130 - 140.

Dar concret e liber mai tot timpul DNCB intre A2 - Magurele.

GIV


P3trut

#11344
@cb Interesanta emisiunea, ofera o perspectiva cumva mai intima fata de ce vedem de obicei chiar si in live-urile lui Scriosteanu. Cumva, incearca sa ii scoata pe Aktor numai ca pe de alta parte ii intelegi si pe ei ca ar vrea (macar acum) sa avanseze (probabil ai repede ca de obicei) si au niste obstacole care nu prea tin de ei. Foarte interesant e ca dupa interviul din biroul Aktor urmeaza analiza imaginilor din santier cu Alin Serbanescu si el insista ca Aktor nu au cum sa termine anul asta ca nu-i trage inima.

Ce sa zic, lasa soferii care asteapta tronsonul anul asta un raft gol in frigider.  :lol:

mike_us

@P3trut Si eu cred ca acuma vor să termine. Dar sa termine anul asta nu e o așteptare realistica, dar măcar sa lucreze sa nu se întindă prea mult in 2025.

pasa_andrei

Asa am zis si cu Alsim, sa termine in 2024 dar sa nu se intinda, uite ca ne-a apucat 31.07. 

Imi place ca au suprabetonat la A1-A0, pacat ca sunt puncte un inca creste iarba.

Toate benzile nodului au 1 banda maxim, sper sa avem benzi colectoare, loc vad ca au lasat, desi spunea cineva ca sunt doar temporare.

adix


RazesIesean

@GIV Aveasta e problema. Daca te uiti la ultimul video a celor de la ASCORO, tocmai acele pile si rampe pe partea de nord sunt cele mai intarziate.
De asta am si zis ca logic era total focus pe acele elemente, dar in realitate e invers.
~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

GIV

motive de injurat si umplut frigidere la aktor  se vad in primele 2 minute

Autostrada A0 Bragadiru - Autostrada A2

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasa_andrei

Ne asteptam la aceste cozi, poate nu chiar atat de mari, in aceste conditii multi vor ramane pe DNCB si vor evita circul de la Bragadiru pana deschide Aktor.

Nu vad pe nicaieri din oficiali sa propune Half-Profile pe lotul 3 pentru final de an.

GIV

a spus Ionut ca nici half profile nu mai e fezabil pana la sfarsit de an

adix


bekxy

De ce să propună juma de drum, când ei îl promit pe tot? Până la alegeri.
Până la alegeri îl promit, nu până la alegeri e gata. După alegeri nu mai promit nimic.