News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

nohablaespanol

In configuratia asta bretelele de la Bacu ar putea fi permanente iar acela sa devina un semi-nod suficient pentru nevoile eMAG si dupa finalizarea A0 in zona.

Trifoiul A1xA0 permite intoarcerea catre orice directie (teoretic te poti invarti la nesfarsit in orice trifoi), deci e suficient sa existe aceste bretele de intrare spre si respectiv iesire dinspre trifoi. Tot ce ar mai fi nevoie ar fi de giratorii pe DJ601A la inceputul bretelelor, la momentul finalizarii A0 si eliminarii giratoriului de pe aliniament.

omirica

Din experiența Alsim/Lot 1: de la relocarea ultimelor utilități (conducta de gaz de la Glina) până la deschidere = aproximativ 1 an. Probabil că și la Aktor la fel.

mike_us

@omirica Citeva pagina înainte am întrebat același lucru daca in jur de 12 luni si monarhul forumului a răspuns ca mai 2025. Deci probabil ca asta e realitatea.

Ionut

#11238
Păi aia e realitatea când combini:
- timpii tehnologici pentru realizarea unui pod (pasaj)
- viteza Aktor, respectiv Alarko (similare)

... vreo 10 luni îți dă, realist.

mdragos

Deci conform informatiilor, ultimile utilitati vor fi relocate in 23 Aug 2024. Magic, absolut magic.

Ionut

Și în septembrie e gata. :troll:

carutasul

nu știu, eu în septembrie vin cu căruța la inaugurare :)
Aparent în viziunea lor toate blocajele o să dispară în august ca prin farmec. Acum e drept că nu trebuie să dureze 1 an ca la Alsim, niște supratraversări se pot face în 3 luni, dar s-au adunat prea multe ca să le poată da gata, că n-o să lucreze simultan și la structuri nu prea au arătat că au forță... 


carutasul

structura a doua de la Ordoreanu pare să devină punctul critic al șoselei. Nu știu cât de mare va fi...

Cetatean

Sa ma anuntati si pe mine cand face cineva un pod in mai putin de 6 luni.
Chiar si doar cu doua pile.
Stiu pod rutier la CF,in lucru de mai bine de 6 ani,pe care nu se circula!

Ionut

Minim 6 luni pentru un pod. S-a dus 2024, gata.

Dacă se trezeau acum o lună și se apucau în forță aveau o șansă teoretică. Să zicem că la final de august se apucă. Deși mă îndoiesc.

Sunt 4 luni calendaristice. Este exclus. A fost posibil, am visat, am sperat semi profil. Nu s-a întâmplat, mergem mai departe.

mirceaeliade

Cred ca sezonul estival 2025 e o tinta realista pentru Aktor, dar doar daca nu o iau din nou la somn. Adica nici pentru iunie 2025 nu as fi mai mult de 80% sigur. Poate metoda Musk ii ajuta, adica "zicem ca termina in X luni cu speranta ca deschid in 2X luni".

rocklee

Ne-au tras-o  si anul acesta Aktorii...
Sa vedem ce scuze au grinda pistol si secretarul.... :|

mike_us

Eu as spune ca bine ca măcar pe rutier nu au mai prins contracte. Si la anul scăpam de ei.

adix