News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 23 Guests are viewing this topic.

adix


dargauda

Iluminatul de nocturna functioneaza doar partial,dupa cum vad sau nu vad eu bine? :(

dargauda

Autostrada A0 Sud Lot 1 si Lot 2 | A2 - DN6 | Iulie 2024


THX Alin Alecu

Telvanni

#11193
So satisfying  :p
Thanks adix & dargauda

P3trut

#11194
Foarte interesant ce arata Gmaps care ruteaza DEJA pe A0: fara trafic ai putea salva 30 de min, implicit cu A0S3 gata ai face undeva la 3h15min de la Pitesti la Constanta.




Ah, si iarasi foarte interesant, recomanda ruta ocolind centura, ceea ce pt mine inseamna ca daca termina Aktor macar pana la Darvari anul acesta (ceea ce mi se pare relativ posibil) ai putea scoate traficul de tranzit de pe centura.




Powered by API/PUM imgur uploader

AlinAlecu

Salut, Va atașez o filmare de miercuri cu A0 de la DN6 la A2. Porțiunea de drum DN6 la DN4 este filmata la ora 16, iar porțiunea de drum DN4 la A2 este filmata la ora 19.


Vizionare plăcută!

Feri

Și o filmare de pe canalul Bogdan Albulescu cu breteaua lungă Pallady->A0:

Theodor Pallady - A2 - Centura A 0 - DN 6 - Bragadiru

adix


Breezzer

Acum, când lotul 1 si implicit A2/A0 s-a deschis, toate filmarile/comentariile se vor focusa numai pe Aktor  ;)

Asa ca, miscati-va baieti ca sunteti mai monitorizati ca niciodata :D

Telvanni

Pentru a inlatura orice confuzie, poate ca ar fi fost bine sa taie aceste localitati de pe indicator.


Din categoria "sunt roman, deci pot sa-mi dau cu parerea despre orice". ce as fi facut eu diferit:

Nu as fi sacrificat banda de urgenta pe sensul inainte, spre Bucuresti. Exact ca in captura de mai jos, seara ai soarele in fata si poti foarte usor sa faci ceva gresit in acea zona.


As fi pastrat banda de urgenta (sensul spre Constanta)

TibiV

Amuzant in ultima filmare a lui @adix este ca cele mai avansate bretele sunt cele care vor fi inutile inca 2 ani - adica cele spre/dinspre A0 Nord...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

vm75

Cu breteaua suspecta de la Bacu (care a aparut in ultimma filmare din zona), eu inca as paria pe o deschidere a celor 2 km din A01N aferenti lotului Aktor inainte de cei 17 km din A03S :) Ar fi utili pentru a descongestiona nodul A1 DNCB si s-ar putea face si inainte de alegeri, asa cum le place unora

stangabriel

#11202
Felicitari celor (de aici de pe forum ) care au prevazut ca dupa finalizarea A0 completa, nord si Sud, plus DNCB la 4 benzi, o sa fie indeajuns pentru urmatorii multi ani in Jurul Bucurestiului.

Cu ocazia finalizarii A0, chiar si partial doar pe SUD, o sa aibe curaj (bani si implicare) Cnair sa inceapa cu lucrari mai incisive pe DNCB, fara grija traficului / gatuirilor.

Telvanni

Eu nu cred ca de grija gatuirilor nu s-au ocupat sa termine DNCB  :lol:  E doar incompetenta CNAIR.

GIV

@Breezzer trebuia sa le scrii in greaca la fel cum a facut-o Scriosteanu. mare frica a bagat in ei :troll: