News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 18 Guests are viewing this topic.

oneway

#11160
Avem lise si pe o parte si pe cealalta a deschiderii centrale A0-A1



Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

GIV

ce bine ca si au pus logo pe grinzi ca sa stim pe cine sa  injuram

carutasul

@BIGRED1984  Semaforul de care zici nu cred că încurcă traficul decât cel mult vinerea. El a fost montat acum câțiva ani pentru că săptămânal se petreceau bușeli, înainte de asta era doar spațiu pentru virat la stânga. Din punctul meu de vedere nu îmi dau seama cum reușeau să se pocnească așa de des, și eu folosesc intrarea respectivă dar nu m-am simțit nicodată în nesiguranță, probabil sunt situații în care fie nu se asigură fie vin dinspre Alexandria cu viteze exagerat de mari (mai mereu pe acel sens se întâmpla). Traficul e blocat însă dincolo, la giratoriul cu DJ401A, în Bragadiru, de multe ori (chiar și acum când am venit acasă era) la coborârea de pe autostradă e coadă fără întrerupere până acolo.  Sensul spre Alexandria rar l-am văzut cu probleme, deși spațiul pentru încadrare e destul de mic. (P.S. Într-un fel mie îmi convenea mai mult fără semafor, că nu aveam aproape niciodată probleme cu virajul la stânga, acum aștept uneori două ture :) )

BIGRED1984

Depinde ce noroc ai avut tu, eu am fost de mai multe ori, ok odata era vineri, dar mai mereu am stat la coada sa ies de pe A0, nu doar vineri.
Da, giratoriul din Bragadiru e criminal acum, era si inainte dar acum cu atat mai mult.
Mai tragem o salva catre Aktor :)

carutasul

păi eu stau în zonă deci stau la semaforul ăsta cam zilnic :)
Dar ce e drept de obicei vin pe DN6 nu de pe A0. Nu îmi aduc aminte să fi văzut coada până acolo, dar poate la anumite ore la care nu ies eu...

danutzu_1069

Dimineata nu era, acum este... A0 recent inaurat, pe GMaps... Mai are ceva segmente sa se actualizeze si incepe sa arate frumos...

carutasul

mie mi se pare incredibil ce verde e pe zona de sud-est peste tot, zici că a trecut Greenpeace :)
Lasă că vine și vremea noastră ...

voicul

Ce bine arata traficul ala pe DNCB spre DN3!
Nu ma asteptam la asa ceva, dar are dreptate colegul pe pagina anteriora - eliminare de conflicte si deci ... e BINE!

@dongiulliano nu prea cred sa fie cazul ca e liber la A1 - DNCB dar vezi ca e si alternativa asta, dar ar trebui sa mergi cu Waze deschis sa vezi daca te duce pe acolo.

larson

Nu sunt numai conflictele rezolvate, si traficul dinspre Constanta spre Pitesti/Craiova nu mai merge pe DNCB nord ca pana acum ci merge pe sud.

mike_us

@voicul O sa arate si mai bine cind se închide jumătatea sudica. Chiar si cu mobilizarea Aktor asta nu mai poate să ia mult timp.

JohannDB

#11170
    """ Chiar si cu mobilizarea Aktor asta nu mai poate să ia mult timp. """ Hmmmm, de multe ori am văzut chestia aia cu  înecatul "unuia" la mal (ca să nu discriminez, o vorbă "din proverbe")...................

 Șiiii, atât timp, cât nu se "închide" semicercul A1 - A2 "complet", vorbim vorbe, numai despre semirealizări, din punctul meu de vedere....
 Ca să beneficiez de marea realizare, de pe DNCB, unde intrii pe la "jalnicul giratoriu Hornbach" (daia-ș în freză cu girația proiectantului "isteț") o iei la sănătoasa pe DNCB , unde mai dai de prima girație cu-n scop dubios (un cimitir și o parcare) după cca un kilometru, apoi te inervezi pe 1+1 până la "giratoriul" super-suspendat de la Domnești, după care iar, cu draci pe 1+1 pe DNCB până la...."Bragadiru", unde, ca să te eliberezi, intrii pe DN 6 și hop  pe un drum cu 2+2 cu parapți pe mijloc și girația de la Kaufland/Bragadiru și mai departe pe un tunel 2+2 cu parapet de zid de pușcărie și coadă după tine ajungi la intrarea în Cornetu, unde te împletești pe intrarea în celebritatea de A0, ca să evadezi spre zările albastre ale litoralului, recte porturile martime românești.... O poveste până cercul nu va fi complet, dar ne amăgim cu bucățele, că ce frumoși și deștepți suntem.... De la volan, se vede cu totul altcumva, mai ales cu tahograful care nu iartă și traficul de iad din sectoarele de neocolit ale DNCD, după mai bine de 30 de ani de la...rivuluție....

carutasul

Pentru că tot am scos cardul din cameră, cam așa e traficul de la rondul din Bragadiru până după A0 la ora 4 după amiază:

carutasul

@JohannDB cred că știm cu toții ce spui, dar na, un drum întreg se face din bucățele și când una din bucăți e gata te bucuri că au rămas mai puține de făcut. Altfel, lărgirea centurii era o treabă pe care o puteam face înainte de 2000, autostrada prin 2010 ar fi trebuit să fie gata dacă lucrurile ar fi  mers "normal". Pe mine chiar mă afectează, că nu știu pe unde să mai plec de-acasă la anumite ore, tocmai am pus filmarea, doar că tot mă bucur pentru că e încă un pas. Asta nu înseamnă că nu am un "gând pios" pentru toți miniștrii din anii ăia până azi, CNAIR, premieri etc :) Dar asta e, facem acum ce n-am făcut la timp...

JohannDB

  @ carutasul-le.... Suntem pe aceeași baricadă și suferim.... Dar de ce să suferim "gratuit" și ce vină avem de trebuie să suferim (încep să mă revolt în "linișta serii și anonimatul nopții")....
   Am trecut azi iar pe Golden Gate-ul brăilean și-s mai revoltal ca urmare la cele văzute... O bătaie de joc, pentru noi oamenii simplii, dar plătitori de tot felul de taxe și impozite, viniete, asigurări și a altor căcăstușuri, numai pentru bani la "unele" bugete, mai ales ale unora, înafara bugetului de stat, impuse prin "lege"....

Puffyk 1

Am trecut în jurul orei 21.00 pe la Bâcu, direcția Dragomirești. Surpriză sau nu.....era activitate zdravănă! Mai că încep să sper....